22.10.2013

Franchisy se ukázaly

ČAF uspořádala v úterý 15. října Franchising Forum. Představily se na něm zahraniční koncepty, které u nás hledají franchisanty.

V úterý 15. října se konal v pořadí již 11. ročník mezinárodní odborné konference Franchising Forum 2013 – Franchising bez hranic pořádaný Českou asociací franchisingu (ČAF). Ten letos představil téměř 40 zahraničních franchisových systémů především z Francie, Austrálie a Polska. Původně měla být součástí programu také prezentace konceptů z Ameriky, ty bohužel vzhledem k situaci v USA související s omezeným fungováním státních institucí nemohlo obchodní oddělení Velvyslanectví USA v ČR představit.

caf franchising forum Foto Česká asociace franchisingu

V pořadí 11. ročník mezinárodní konference Franchising Forum 2013 se konal 15. října. Byly zde představeny zahraniční koncepty z Francie, Polska a Austrálie, které u nás hledají franchisanty.

„O český trh již nemají zájem pouze fast-foodové řetězce, ale také takové co poskytují služby v oboru domácí péče BrightStar Care, nebo prodej oblečení CiPO&BAXX a vitamínových produktů Vitamin Shoppe. Z Francie plánuje expanzi módní značka Sud expres, kancelářské potřeby Bureau Vallée," popisuje některé koncepty výkonná manažerka ČAF Petra Ritschelová. Až z Austrálie se na trh chystá neobvyklý franchisový koncept The Cheesecake Shop, který je specialistou na výrobu dortů. V současné době provozuje 198 obchodů, které dosahují ročních tržeb 1,8 miliardy Kč a ročně prodají přes 4 miliony dortů. V České republice hledá master franchisanta.

Konferenci si nenechalo ujít více než 100 účastníků, kteří se dozvěděli současné zajímavosti z franchisového světa. Součástí programu konference byly také panelové diskuse, jichž se zúčastnili zástupci hned několika franchisových konceptů působících na tuzemském trhu. S návštěvníky konference se mimo jiné podělili o své zkušenosti s rozvojem v České republice nebo jednání s potenciálními franchisovými partnery. „Zaznamenali jsme nárůst počtu účastníků oproti minulým letům. Tím jsme splnili jeden z vytyčených cílů. Za důležité považuji také zjištění, která nám účastníci vyplnili do anonymních otazníků, v nichž se vyskytuje hodně pozitivních ohlasů,“ zhodnotil konferenci Jan Gonda, prezident ČAF.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank