16.05.2014

Reality ožívají

Ekonomická situace a občanský zákoník pomohly franchisové síti Evropa Realitní kancelář k růstu prodejů. Otevřela také 2 pobočky.

Český realitní trh zažíná po letech stagnace oživení. Svědčí o tom nejen různé analýzy developerů, ale také výsledky prodejů realitních kanceláří. Všímá si toho i síť realitních kanceláří Evropa Realitní kancelář, která se rozvíjí pomocí franchisové spolupráce. Během první čtyř měsíců zaregistrovala nárůst nových obchodů o 15 %. K růstu pomohl i nový občanský zákoník.

Pobočka Evropa realitní kancelář Foto Evropa realitní kancelář

Společnost Evropa Realitní kancelář provozuje ve své síti 33 převážně franchisových kanceláří. Od roku 2013 působí i na Slovensku.

Právě nový občanský zákoník, který vstoupil v účinnost od 1. ledna letošního roku, významně ovlivnil to, že se stále více lidí obrací při prodeji či koupi nemovitostí na realitní kanceláře. „Nový občanský zákoník přináší natolik zásadní změny, ve kterých se většina lidí neorientuje a rozhodne se raději svěřit prodej či nákup nemovitosti do rukou profesionálů,“ připomíná Michal Macek, majitel realitní sítě Evropa Realitní kancelář, fakt, že právě realitní kanceláře jsou připraveny poskytnout kupujícím či prodávajícím maximální servis včetně právní pomoci.

V době rostoucí poptávky se společnost Evropa také snaží být blíže svým zákazníkům, a tak se snaží otevírat další franchisové kanceláře. V dubnu otevřela po jedné kanceláři v Česku i na Slovensku, a to konkrétně v Kladně a Stúpavě. Síť realitních kanceláří Evropa se tak u nás rozrostla na 33 poboček a na Slovensku už působí 3.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank