11.11.2015

Týden podnikání za dveřmi

Podnikatelé zkušení i začínající, lidé, kteří o vlastním byznysu teprve přemýšlí. Řada z nich má v kalendáři zaškrtnut termín od 16. do 22.11.

Právě v tomto období se totiž v celé České republice koná Týden podnikání 2015. Jde o celosvětovou akci, do které se například v loňském roce zapojilo 8 milionů účastníků ve 150 zemích světa. V České republice se bude letos Týden podnikání konat již potřetí. V rámci celé akce se budou její návštěvníci zúčastnit řady přednášek, workshopů, networkingových setkání či konferencí. Loni se na Týdnu podnikání podílelo kromě pořadatelského European Leadership & Academic Institute (ELAI) 33 partnerů, uskutečnilo se téměř 90 akcí, jež přivítaly 3000 návštěvníků.

Foto ELAI

Konference From Survivors to Winners, která se uskuteční 19. listopadu, představí čtyři řečníky, kteří se s návštěvníky podělí o svůj příběh a předají zkušenosti z dob, kdy sami začínali. Během prezentace se dozví například jak vytvořit úspěšný byznys bez investora, dále to, že je nutné občas riskovat či tipy, jak podpořit vlastní firmu.

Celý týden vyvrcholí ve čtvrtek 19. listopadu Summitem Týdne podnikání v pražském Kongresovém centru na Vyšehradě.  Ten představí nadějné české firmy a startupy a špičkové odborníky z byznysu. V rámci celodenního summitu, jehož cílem je aktivní předávání zkušeností a networking, se uskuteční 20 workshopů a prezentací, které účastníkům pomohou usnadnit cestu k úspěšnému rozvoji podnikání.

Na hlavní konferenci summitu promluví významní čeští a zahraniční řečníci a v průběhu celého dne budou probíhat tři specializované veletrhy. Prvním z nich je Business Fair, kde se budou prezentovat desítky firem a startupů, dalším pak Art Meets Business k podpoře umělců, designérů a grafiků a také Veletrh podpory podnikání, kde se představí organizace, které se zabývají podporou podnikání, tj. poradenstvím, mentoringem, poskytováním zvýhodněných prostor a investování v počátečních fázích podnikání.

„Během Summitu proběhne celá řada workshopů s nejinspirativnějšími lidmi českého byznysu a startup scény. Ty na konferenci doplní domácí i zahraniční řečníci, kteří budou sdílet své rady a zkušenosti,“ říká výkonný ředitel ELAI Lukáš Sedláček. Organizátoři mimo jiné představí i desítku mladých podnikatelských talentů, kteří na doporučení Patronů Týdne podnikání 2015 obdrží stipendium pro rozjezd vlastního projektu. Na jejich stipendium aktuálně běží crowdfundingová kampaň na Hithit.cz.

Portál Franchising.cz a magazínu Vlastní firma FRANCHISING je mediálním partnerem akce. Zájemci o účast se mohou přihlásit na webu Summitu Týdne podnikání 2015.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank