17.10.2016

Podzim ve znamení franšízy

Ve Varšavě proběhla největší franšízová událost v rámci střední Evropy. Zúčastnilo se jí na 7 000 zájemců o podnikání.

Čeští podnikatelé měli koncem minulého týdne jedinečnou příležitost zakoupit atraktivní master-franšízové licence pro tuzemský trh. Ve Varšavě totiž probíhal největší veletrh franšízingu v regionu střední a východní Evropy, 14. ročník Franchise Expo 2016. Zájemci o podnikání mohli po tři dny navazovat cenné obchodní kontakty a na své si přišli i ti, kteří se chtěli pouze seznámit s aktuálními trendy v byznysu. Pro ně byl připraven bohatý doprovodný program zahrnující přednášky a semináře.

Franchise Expo Varšava Foto PROFIT System

Veletrhu Franchise Expo 2016 se účastnil například i českým zákazníkům známý koncept Coffeeshop Company, který se jako vystavovatel bude účastnit i listopadového Veletrhu franchisingu v Praze.

Veletrhu se zúčastnilo 173 firem, mezi nimiž se objevilo i několik českých značek. Zájem o polský trh prezentovala například společnost SUNKINS, která se pod značkou Světa zdraví zaměřuje na poskytování služeb v oblasti nutričního poradenství. „To, co brzdí náš rozvoj je složité právní prostředí v různých státech a někdy i komunikace v angličtině, která není rodným jazykem ani pro jednu ze zúčastněných stran,“ popsala zkušenost s podnikáním v zahraničí výkonná ředitelka společnosti SUNKINS Marta Nosková. Aktuálně provozuje firma v Polsku tři pobočky. Polským podnikatelům se kromě Světa zdraví představila i Čechům dobře značka kaváren Coffeshop Company.

Prezentovaly se však i polské koncepty, které mají dlouhodobý zájem o pronikání na český trh. Mezi ně patří například franšízové obchody s dětským oblečením 5.10.15., nebo koncept Lodostrefa pro prodej zmrzlin a vaflí prostřednictvím mobilních stánků, umisťovaných zejména v blízkosti velkých obchodních center nebo frekventovaných lokalit s velkým pohybem zákazníků. Varšavské Expo potvrdilo, že polský trh je skutečnou velmocí v prodeji zmrzliny. Hitem celého veletrhu totiž byla oblíbená ledová pochoutka, kterou mohli návštěvníci ochutnat u deseti stánků.

Akci ve varšavském Paláci kultury si pochvalovali nejen vystavovatelé, ale i organizátor celé akce. „Veletrh každoročně navštíví na sedm tisíc zájemců o franšízové podnikání a tento rok nebyl výjimkou. Věříme, že i příští ročník přinese společnostem mimořádné příležitosti setkávat se s potenciálními franšízanty, kteří budou dále rozvíjet podnikání v Polsku,“ bilancuje Michal Wisniewski, jednatel společnosti PROFIT system, která podnikatelskou událost roku připravovala.

Na polské Franchise Expo 2016 bezprostředně navazuje největší tuzemská franšízová akce, Veletrh Franchisingu, který organizuje česká pobočka společnosti PROFIT system. Akce se uskuteční 15. listopadu v pražském Slovanském domě v rámci Summitu Týdne podnikání. Seznam vystavovatelů a další informace můžete nalézt zde.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank