09.12.2016

Pošta Partner roste

Česká pošta zprovoznila dalších 8 pošt Partner. Celkově tak má nyní 239 z plánovaných 2500 poboček.

Česká pošta pokračuje v projektu Pošta Partner, když převedla na smluvní partnery dalších 8 provozoven. Celkem je tak k tomuto datu v provozu 239 pošt Partner. Vedení společnosti plánuje mít v cílovém stavu 700 vlastních provozoven a okolo 2 500 pošt Partner. Hlavní rozdíl mezi vlastní pobočkou a poštou Partner spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Z hlediska poskytovaných základních poštovních služeb není podle vedení podniku žádný rozdíl mezi pobočkou a poštou Partner.

posta_pobocka

Česká pošta v případě přechodu pobočky na Poštu Partner poskytuje služby, systém i metodiku. Díky dohodě se samosprávami mohou provozovatelé Pošty Partner prodávat i dálniční známky.

Zástupci měst a obcí v souvislosti s převáděním poboček projevovali obavy, že přechod na nový systém povede ke snížení rozsahu a úrovně služeb. Na základě jejich podnětů byl na podzim tohoto roku vyjednán kompromis v podobě zavedení motivačního a zmírnění sankčního systému.

Pošta Partner momentálně poskytuje všechny základní služby, jako je například příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplata poštovních poukázek nebo vybrané bankovní služby. Zajišťuje také výplatu důchodů, prodej poštovních cenin, kolkových známek a klienti mohou zakoupit také dálniční kupóny či denní tisk.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank