Retail Summit 2018 a nový trh

Jak vyvážit protichůdné trendy, jak zůstat stabilní a nebrzdit změny? Hledání rovnováhy ve světě protikladů je hlavním tématem 24. ročníku největšího setkání obchodu a jeho klíčových partnerů ve střední Evropě - Retail Summit 2018 ve dnech 5. - 7. 2.2018 v Clarion Congress Hotelu Prague.
Středa
20.12.2017
Retail Summit chystá na únor řadu novinek. Účastníkům umožní navázat nové obchodní kontakty i získat energii do dalšího podnikání.
 

Maloobchodní trh ovlivňuje řada protichůdných trendů. Technologie stále zásadněji mění byznys, ale současně o úspěchu více než jindy rozhodují lidé. Bez globálního know-how a peněz je těžké uspět, nicméně retail zůstává stále lokálním byznysem. Výroba a obchod se přitom navzájem potřebují - a taky často vzájemně nesnáší. Právě na tyto trendy se letos zaměří Retail Summit, který je každoročně pořádaný Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR, VŠE Praha a společností Blue Events.

Další trend přinášejí podle pořadateů summitu na trh zákazníci. Novodobí klienti milují své soukromí a současně tvrdě vyžadují personalizovanou nabídku. Chtějí vyšší kvalitu, ale mnohdy nejsou ochotni za ni adekvátně platit. Akcionáři poptávají růst obratu, ale nejsou připraveni následný na pokles marže. Majitelé, manažeři i specialisté maloobchodních a dodavatelských firem každodenně řeší nová dilemata.

Člověk v byznysu a tekuté době

Rámcový program Summitu představí více než stovku expertů a manažerů. Hlavní program summitu začne částí věnovanou tomu, kdo je v retailu absolutně nejdůležitější - člověku. Retail Summit 2018 zahájí příspěvky o tom, co vlastně lidí chtějí, a po čem touží. Názor na to, jak se lidé mění či nemění v současné „tekuté době“, sdělí návštěvníkům expert z nejpovolanějších, psychiatr Radkin Honzák. Dalším tématem budou technologie umožňující lepší poznání zákazníka.

Rovnováhu na trhu vytváří kromě klíčového hráče (spotřebitele) také další aktéři. Tedy obchodníci, výrobci, ale též bankéři, politici a reprezentanti vlády a veřejné správy. Jejich špičkoví zástupci představí svůj pohled na rovnováhu v retailovém byznysu ve druhé části summitu. Klíčovým řečníkem Retail Summitu 2018 bude Albrecht Hornbach. Následovat budou například diskusní panely na téma „Naše výroba a obchod v mezinárodním srovnání“ a „Kvalita a její cena“.

Hlavní program Summitu vyvrcholí debatami o aktuální situaci maloobchodních firem. Úspěch v retailu vvyžaduje schopnost konzistentně obchodovat napříč všemi kanály, tradičními i digitálními, a ani geografické hranice nejsou limitem. O zkušenosti se podělí ti nejlepší obchodníci, reprezentující různé typy firem, ať už jde o nezávislé podnikatele, mezinárodní řetězce i hráče e-Commerce. Pozornost bude v neposlední řadě věnována i novým technologiím a jejich vlivu na úspěšný obchod budoucnosti.

Dále vylepšená platforma pro diskusi a setkávání

Kromě informativních a inspirativních vystoupení chystá Retail Summit ve svém 24. ročníku řadu příležitostí k diskusi a vzájemnému setkávání. Diskusi umožní i 12 specializovaných programových sekcí, které pokryjí různé aspekty vyváženého retailového byznysu. Paralelní programové bloky se budou zabývat rozvojem lidského kapitálu, strategií, marketingem, nákupem, obchodním provozem, logistikou i technologickými inovacemi.

Detaily k jednotlivým diskusím jsou průběžně zveřejňovány na webu Summitu. Účastníkům bude též dána k dispozici mobilní aplikace s řadou zajímavých funkcí, včetně networkingu. Zároveň bude možné vyzkoušet si v reálu proximity marketing a být tak průběžně informováni o nejnovějším dění na Summitu.

expo varsava vstup

Minulý ročník Retail Summitu navštívilo rekordních 1 111 účastníků a dostal také jedny z nejlepších známek ve své 23 leté historii.


Populární na fóru

Kolik může stát pronájem v nákupním centrum?

Dobrý den, souhlasím s Darsi... Já se zajímala o pronájem v Avionu a tam mě byla nabídnutá cena 61000 Kč za 52 m2. Nakonec jsem to teda nevzala, protože bysme to...

3 komentář(e)
posledni 14.10.2018
Franchisingová smlouva

Sice jsou náležitosti trochu volnější, ale to může představovat výhodu i nevýhodu zároveň. Vždycky je na místě nechat si poradit od odborníků a mít jistotu,...

2 komentář(e)
posledni 30.11.2017
Učesaný byznys

Při zakládání mého kadeřnictví jsem investovala i do tvorby webových stránek, které mi moc pomohly k nalákání nových zákazníků a tedy zvýšení popularity...

1 komentář(e)
posledni 17.10.2017
Barva webu rozhoduje

Kombinace vhodných barev má určitě vliv na první dojem a je zajímavé, jak až moc. U prodejních webů je to ale i spousta dalších maličkostí - jako třeba barva a...

1 komentář(e)
posledni 24.08.2017
S riziky počítáme

Od ELKO EP prakticky denně odebíráme relé do rozvaděčů. Ale měl jsem za to, že jsou známí pouze na českém trhu. Teď jsem mile překvapen, že je i...

1 komentář(e)
posledni 13.06.2017
Franchisingová smlouva

Hraapla@seznam.cz

2 komentář(e)
posledni 21.05.2017
Rozvoj franšízingu v Česku

Dobrý den, můžu se zeptat kolik je v roce 2017 nebo 2016 už franchisingových poboček v ČR? DĚKUJI

1 komentář(e)
posledni 03.03.2017
Radim Jančura: Podnikání je o překážkách

https://www.facebook.com/Student-Agency-Bojkot-1812481502329777/?view_public_for=1812481502329777

3 komentář(e)
posledni 11.02.2017