09.01.2018

Franšízu roku zvolí i veřejnost

Česká asociace franchisingu letos nově v rámci každoroční soutěže Franchisa roku vyhlašuje kategorii Cena veřejnosti.

Česká asociace franchisingu (ČAF) pořádá již třetí ročník soutěže Franchisa roku. V létě předá opět ceny v kategoriích Franchisor roku, Skokan roku, a Cena ČAF za podporu a rozvoj franšízingu v Česku. Kategorie Franchisor roku ocení kvalitní tuzemský nebo zahraniční koncept. Ve druhé kategorii Skokan roku má šanci uspět koncept, který v uplynulém roce otevřel nejvíce poboček. Cenu ČAF za podporu a rozvoj franšízing uděluje Správní rada Asociace.

Franchising forum Foto PROFIT System

Záměrem soutěže Franchisa roku je zviditelnění franšízingu jako jedné z možných forem podnikání, a představení kvalitních konceptů, které fungují na bázi čistého franšízingu, a dodržují Etický kodex franšízingu.

Nově vyhlašuje letos ČAF Cenu veřejnosti. Určena je pro všechny fyzické i právnické osoby-franšízory a master-franšízanty. Nominaci provádějí členové i nečlenové ČAF, případně se mohou do soutěže přihlásit sami, či široká laická veřejnost, která byla nebo je v kontaktu s daným konceptem. Vyhlášení výsledků třetího ročního soutěže proběhne v květnu 2018.

On-line hlasování na webu

Důraz má být v případě Ceny veřejnosti kladen při hlasování především na přínos veřejnosti, odpovědnost vůči životnímu prostředí, podporu zaměstnaneckých, studentských, motivačních a dalších inovačních projektů, i vnímání značky jako takové. Cena veřejnosti se uděluje na základě on-line hlasování na webu www.franchisa-roku.cz a www.czech-franchise.cz. Vyhlašuje se jen jeden vítěz.

O titul KB Franchisor roku se loni utkalo osm franšízových značek, které z 19 přihlášených postoupily do finálového kola. Držitelem titulu se stal původem španělský koncept výživových poraden Naturhouse, který do Česka a Slovenska přivedl Jan Gonda. Na druhém místě se umístila česká pobočka celosvětové realitní sítě Century 21. Třetí místo obsadil slovenský gastronomický řetězec působící na trhu 10 let, Mr. Kebab, který nově a úspěšně expandoval do Česka. Cenu ČAF za podporu a rozvoj franšízingu, kterou uděluje Správní rada ČAF, si loni odnesl projekt Master franchisová konference.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank