22.09.2014

Volíme cestu inovace

Inovace a další růst, právě na to se letos zaměří firma Profinit, která loni uspěla v soutěži Štiky českého byznysu. V rozhovoru to prozradil CEO společnosti Tomáš Pavlík.

Jak byste popsal našim čtenářům, čím se zabývá Vaše společnost Profinit?

Našim posláním je pomáhat velkým firmám s tzv. digitální transformací. To znamená, že spolu s našimi zákazníky hledáme možnosti, jak využít digitální technologie nové generace (sociální sítě, mobilní technologie, pokročilá analýza informací, cloudové služby, atd.) pro vytvoření nových obchodních modelů, které budou úspěšné v digitální ekonomice. Taková řešení pak našim zákazníkům vyvíjíme a dodáváme.

Jak se daří Vaší firmě v tomto roce? Jak byste srovnal letošní rok s minulým?

Na počátku roku jsem měl pocit, že dojde k výraznému oživení ekonomiky, které ale zatím nepřišlo. I přesto se Profinitu daří dobře a naše hlavní ekonomické ukazatele jsou na vzestupu již několik let po sobě, letošní rok nebude výjimkou.

Co plánujete do dalších let?

Žádnou velkou změnu – chceme úspěšně pokračovat v inovacích a růstu.

Jak byste popsal trh, na kterém Vaše společnost působí? Jak se díváte na konkurenci?

Profinit působí výhradně v České republice, našimi zákazníky jsou velké firmy z finančního a telekomunikačního sektoru a státní organizace. Tento trh je vysoce konkurenční a cenově velmi citlivý. Konkurence i zákazníci nás tak neustále nutí přemýšlet o naší value proposition, trvale ji inovovat a snažit se přinést větší přidanou hodnotu. To je cesta, kterou jdeme my. Někteří konkurenti se vydali směrem trvalého snižování ceny a tím i snižování hodnoty. To není hudba naší diskotéky.

Co pro Vás znamená ocenění Štiky českého byznysu?

Vlastně překvapení, že takový žebříček existuje a jak dobře v něm vychází Profinit. Ocenění samo o sobě pro Profinit žádný přímý obchodní význam nemá, ale jsem rád, že si naší dlouhodobé, často úmorné práce na budování Profinitu někdo všiml, aniž bychom se o tu pozornost nějak předem snažili.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank