27.12.2014

Nápady na byznys

Do jaké franchisy se vrhnout? S tím pomůže Katalog franchis, který nabízí přes 100 nápadů na vlastní byznys.

Pokud chce člověk podnikat, hodně přemýšlí, s jakým nápadem by mohl přijít na trh a uspět s ním. V dnešní době není jednoduché udržet se jako podnikatel v konkurenčním prostředí, jelikož drtivá většina začínajících podnikatelů si špatně vypočítá svůj podnikatelský plán. V tomto případě může pomoci franchisa. Nahlédněte do Katalogu franchis, který nabízí mnoho nápadů, v čem začít podnikat.

katalog franchis Foto Franchising.cz

V Katalogu franchis se nachází nejen franchisové, ale také partnerské a master-franchisové koncepty.

Téměř k veškerým franchisám stačí živnost volná, tudíž podnikatel nemusí obíhat příliš úřadů pro získání většiny povolení. A hlavně franchisové firmy pomohou se vším, co je k podnikání potřeba. „Většina začínajících podnikatelů má problém především s finančními prostředky. Franchisa je sice jednoduchá v začátcích, ale mnoho franchisantů si myslí, že jim obchod bude vydělávat sám, v čemž se mýlí,“ upozorňuje Gabriela Petrová z poradenské společnosti PROFIT system.

Když se řekne franchisa, člověku se vybaví především firmy z oblasti gastronomie, módy a snad ještě fitness. Ovšem málokdo ví, že franchisy se nachází v roztodivných oblastech trhu, a to i v České republice. Oblíbeným se stává vzdělání. Na bázi franchisy působí například jazykové školy Orange Academy, Speak Up nebo Helen Doron. Ovšem nejen jazyky se učí pomocí franchisy. Koncept 2plus2 Škola matematiky pomáhá studentům s počty. „Pokud se uzákoní povinná maturita z matematiky, tento koncept může získat na ještě větší důležitosti,“ dodává Gabriela Petrová.

O franchisových konceptech by se dalo napsat mnoho, avšak každý preferuje jiný styl podnikání. Každá franchisa je i něčím specifická a je na každém, co si vybere. Katalog franchis nabízí přes 100 možností. „Katalog franchis může zájemci pomoci při výběru díky bližším informacím, například ohledně velikosti prostoru, výše počáteční investice, franchisovém poplatku a další informace, co je zajímají,“ uzavírá Gabriela Petrová.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank