01.06.2015

Kam doskočí Žabka?

Stejně jako obchody maloobchodní sítě Tesco vykázaly ztrátu i prodejny řetězce Žabka.

O potížích maloobchodního řetězce Tesco ve střední a východní Evropě jsme si nedávno mohli přečíst téměř na každém rohu. Některé spekulace dokonce hovořily o tom, že britská společnost chce z některých trhů v tomto regionu odejít. Důvodem byly ztráty, které v uplynulých účetních obdobích Tesco vykázalo. Problémy se však v České republice nevyhnuly ani maloobchodní franšízové síti prodejen Žabka, za nimiž stojí společnost Tesco Franchise Stores, která je součástí skupiny Tesco PLC.

Na konci loňského února bylo možné na tuzemském trhu najít 141 prodejen Žabka.

Podle údajů z účetního roku končícího v únoru loňského roku sice Žabky meziročně zvýšily tržby, a to výrazně.  Meziroční nárůst tohoto ukazatele totiž činil téměř 54 procent, když se z předloňských 1,21 miliardy korun zvýšily na 1,86 miliardy. Ani to však nezabránilo tomu, aby se firma nedostala do ztráty ve výši 47,4 milionu korun, ačkoli v roce předešlém u nás Žabky vykázaly zisk 96 milionů korun.

Na konci loňského února bylo možné na tuzemském trhu najít 141 prodejen Žabka. Cílem společnosti Tesco franchise stores je i nadále pokračovat ve franšízovém rozvoji. Jejím cílem je se svými pobočkami pokrýt celou Českou republiku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank