21.12.2016

Franchisu roku čeká další ročník

Česká asociace franchisingu vyhlásila 2. ročník soutěže Franchisa roku. Uspět mohou koncepty domácí i zahraniční.

Česká asociace franchisingu (ČAF) vyhlásila další ročník soutěže Franchisa roku. Vítěz cenu převezme v květnu příštího roku v rámci mezinárodní konference Franchising Forum 2017. Ocenění mohou získat domácí či zahraniční firmy působící na tuzemském trhu, které vlastní nebo rozvíjí franšízový koncept a dodržují Evropský kodex etiky franchisingu.

franchisa roku Foto ČAF

Loňským vítězem v kategorii Franchisor roku se stala původem česká kavárenská síť CrossCafe. V kategorii Skokan roku vyhrála společnost pro poradenství v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany Extéria.

Spolu s vyhlášením vítěze v kategorii Franchisor roku budou oceněni také franšízové firmy v kategoriích Skokan roku a Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu. Cenu Skokan roku má šanci získat koncept, který v uplynulém roce otevřel nejvíce franšízových poboček. Cenu ČAF za podporu a rozvoj franchisingu uděluje Správní rada Asociace a udělí ji projektu, jenž se nejvíce zasloužil o rozvoj franšízingu v Česku.

Cílem soutěže je zviditelnění franšízingu jako jedné z možných, prosperujících a solidních forem podnikání a představení kvalitních franšízových konceptů, které fungují na bázi čistého franšízingu a dodržují Evropský kodex etiky franchisingu. „První ročník se těšil poměrně vysokému zájmu ze strany franšízových konceptů, o čemž svědčí počet přihlášených subjektů. Očekáváme, že ve druhém ročníku bude zájem franšízorů o udělované ceny ještě větší,“ slibuje si od dalšího ročníku prezident České asociace franchisingu Jan Gonda.

Franchisový koncept se může do soutěže přihlásit sám, nebo může být nominován. Online přihlášky či nominace je třeba podat do 15. března 2017. Partnery druhého ročníku soutěže budou UniCredit Bank, Noerr a KPMG. Partnerem kategorie Skokan roku bude stejně jako v loňském roce Broker Consulting.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank