17.06.2009

„Poštovní McDonald´s“ až v prosinci

Spuštění se odkládá. Svou první franchisovou pobočku spustí Česká pošta na Božím Daru až v prosinci.

Původně to mělo být již v létě. Spuštění první poštovní franchisy se však zhruba o půl roku odkládá. Uvedli to zástupci České pošty společně s obcí Boží Dar, kde v tamním informačním centru první franchisová pobočka vznikne. Franchisové pobočky budou nabízet pouze základní poštovní služby. Mluvčí pošty Ivo Mravinac přitom nevyloučil do budoucna vznik kombinace s bankovními službami.

Poštovních franšíz může být až 180. Pošta nevylučuje spojení i s bankovními službami

Místo tří hodin celý týden

Pošta svým projektem založeným na franchisingu zachraňuje zhruba ve 180 malých obcích místní pošty před zavřením. Jsou totiž vesměs ztrátové. Nově je budou provozovat obecní úřady, místní podnikatelé nebo prodejní řetězce jako je síť prodejen Coop. „Dnes má u nás pošta otevřeno jen tři hodiny denně, v infocentru, kde pobočku zřídíme, bude otevřeně od 8 do 18 hodin včetně víkendů i svátků,“ pochvaluje si například starosta Božího Daru Jan Horník.

Poštovní služby s franchisou? V Evropě běžné

Česká pošta by v případě přechodu na franchising nebyla rozhodně v Evropě průkopníkem. Poskytování poštovních služeb touto formou je na „starém“ kontinentě zcela běžné. Například v sousedním Polsku je tento způsob relativně rozšířený nejen u státní pošty, ale i alternativního operátora. Vedle poštovních služeb zajišťují franchisoví partneři pošty také některé finanční služby. V Polsku nyní funguje přes 320 franchisových partnerů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank