23.02.2018

Káva z Vídně roste i v Česku

Výročí 10 let na českém trhu oslavila rakouská franšízová síť Coffeeshop Company novou kavárnou ve Zlíně. Franšízanty hledá v celé ČR.

Koncept, který vznikl v roce 1999 v Rakousku pod společností Schärf, má 60 letou historii v dovozu a pražení kávy a výroby espresso strojů. Atmosféru spojenou s vídeňskými kavárnami se snaží přinést do svých kaváren, otisk historie lze najít v Coffeeshop Company všude včetně výzdoby interiéru a obsluhy. Značka loni otevřela v Evropě celkem osm nových franšízových poboček: pět z toho na Slovensku, dvě v Polsku, a jednu v České republice.

Coffeeshop Company Foto Coffeeshop Company

Kavárenský koncept Coffeeshop Company nabízí jasně a jednoduše identifikovatelné centrum komunikace a zároveň místo odpočinku, kde se podává káva a čerstvé občerstvení. Ve Zlíně našla značka své místo v OC Zlaté jablko.

Zlínský Coffeeshop našel své místo v obchodním centru Zlaté jablko, v přípravě jsou nyní podle obchodního ředitele společnosti Tizia Richarda Ortutaye další dvě české pobočky. "Jejich realizaci jsme přesunuli z loňských plánů na letošek," vysvětluje s tím, že podobně jako ostatní kavárenské firmy, i Coffeeshop Company trápí kromě protikuřáckého zákona akutní nedostatek pracovních sil. Nové franšízanty hledá rakouská kavárenská síť ve všech českých městech s minimálně 80 až 100 tisíci obyvatel, především pak v Praze, Plzni, Českých Budějovicích a Brně.

Minimálně pět tisíc eur

Franšízanti platí za licenci na provozování kavárny Coffeeshop Company podle typu konceptu, minimální částka je však stanovena na pět tisíc eur bez DPH. Pravidelný měsíční poplatek činí 2 % z obratu každé franšízy. Vlastníkem výhradní obchodní licence Coffeeshop Company v zemích V4 je společnost Tizia s.r.o, která také řídí síť franšízových partnerů v těchto zemích. Nabízí různé druhy konceptů, ten nejmenší s názvem "To go" se hodí do menších lokalit. Vyžaduje prostor o velikosti od již pěti čtverečních metrů. Pro větší "Lounge" je nutné sehnat prostory o velikosti mezi 120 a 150m2.

Od svých nových franšízantů Tizia nevyžaduje zkušenosti v gastronomickém provozu, výhodou jsou ale znalosti podnikatelského prostředí a zkušenosti s podnikáním. "Ideální franšízant Coffeeshop Company je podnikatel, který hledá výhodný byznys pro sebe a svojí rodinu. Vhodný je koncept ale také pro investory, kteří se musí stát majiteli minimálně 5 až 10 nových kaváren," dodává Richard Ortutay s tím, že nutnou podmínkou partnerů Coffeeshop Company je kromě potřebných financí také schopnost naslouchat a přizpůsobit se požadavkům franšízové sítě.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank