Fotbalem ke zdraví i zisku
Širokou nabídku pohybových aktivit pro všestranný vývoj dětí od šesti měsíců do pěti let má ve svém portfoliu franšízová značka Socatots. Koncept, který pochází z Velké Británie, sdružuje po celém světě na 2 miliony dětí a rodičů z 60 zemí světa. Vzdělávacím programem Socatots prošli mnozí britští prvoligoví fotbalisté - jeho původním záměrem je "změnit mezinárodní svět fotbalu v tom dobrém slova smyslu" skrze partnery a franšízové pobočky, které mají vychovávat z dětí nadějné sportovce a sportovkyně. Jejich cílem ale již není jen příprava dětí na profesionální sportovní kariéru, Socatots není jen obyčejná fotbalová přípravka.
“Socatots to nejsou jen pohybová cvičení inspirovaná fotbalovými prvky, ale vztah dítě-trenér-rodič. Úkolem trenéra je vytvořit optimální podmínky, ve kterých se děti neuvědoměle učí sportovním a sociálním dovednostem (stejně jako se učíme mateřský jazyk). Vlastní příklad dítěti je jednou z nejpodstatnějších věcí k vytvoření emoční vazby k dané činnosti a ta vzniká, když dítě dělá věci s radostí. Proto aktivní účast rodičů na tréninku a chválení dětí za úsilí (a ne za to, co se povedlo a nepovedlo) vede k výchově nejen úspěšných sportovců, ale hlavně zodpovědných lidí. Cílem programu je především to, aby se dítě při tréninku cítilo bezpečně, přirozeně, aby si vytvořilo emoční vazbu ke sportu a aby fyzická aktivita byla pro něj zábavou. Upřímná dětská radost z pohybu a z viditelných pokroků je nejlepší odměnou rodiči i trenérovi a dítě získá koníček v podobě sportu na celý život,“ dodává PhDr. Marian Jelinek, dlouholetý bývalý osobní kouč Jaromíra Jágra a nyní individuálně spolupracující s vrcholovými sportovci jako např. Karolína Plíšková, Tomáš Hertl, Jan Micka a další olympionici.
"V ČR se zaměřujeme spíše na všestranný pohybový vývoj, i protože víme, že tady je přece jen asi populárnější hokej než fotbal," říká držitel české master-franšízové licence Michal Ogorek s tím, že kurzů se tradičně účastní i dívky, které si při hrátkách s míčem procvičují např. rovnováhu nebo rychlý postřeh. "Celý koncept je postavený na zkušenostech, podle nichž se děti do 5 let učí mnohem rychleji a snadněji. U nás mohou naši žáci poté využít i kurzy Brazilských fotbalových škol, které volně navazují na kurzy Socatots. Jedná se pak v podstatě již o profesionální fotbalový trénink," doplňuje Ogorek.
30 tisíc a můžeš začít učit kopat
Franšíza Socatots se podle něho hodí především do měst s minimálně 50 tisíci obyvatel, pobočku lze ale otevřít i v dvoutisícové obci. Při optimalizaci nákladů je podle českého master-franšízanta i v případě těch nejmenších franšíz možná návratnost investic již po 3 měsících provozu. Franšízanti si sami musejí najít vhodné prostory v tělocvičnách škol, kulturních domech či soukromých posilovnách, které si obvykle najímají na určený počet hodin. Za licenční poplatek 30 tisíc korun dostávají od centrály do startu veškeré potřebné vybavení od míčů po speciální pomůcky, ale i know-how jak získávat zákazníky či marketingovou podporu. Posléze odvádějí značce 15 % z měsíčního obratu.
Socatots přitom nevyžaduje, aby franšízant uměl hrát fotbal, znal jeho pravidla, nebo ho dokonce uměl trénovat. Koncept je například v sousedním Polsku úspěšný podle Michala Ogorka také jako investiční nástroj, kdy podnikatel provozuje celou síť poboček, do nichž si sám hledá a najímá fotbalové trenéry a sportovní profesionály. Častý je také model, kdy si franšízu pořídí učitel tělesné výchovy, a věnuje se jí ve svém volném čase. Socatots je prostě ideální podnikatelský záměr pro sportovní nadšence, kteří mají rádi děti, a chtějí skloubit své zájmy se zajímavým výdělkem.

PŘEČTI ČLÁNKY

Příprava na praktický život dnes vyžaduje dobrou znalost technologií. Franšíza EDU3D přichází s konceptem volnočasových aktivit, které s nimi nejen děti naučí pracovat.
Děti ve škole tráví většinou minimálně 12 let. Mnozí z nich potřebují pomoc s učením. Franšíza Škola Populo nabízí profesionální řešení jako podnikatelskou příležitost.
„Rodiče si čím dál více uvědomují, že je třeba děti vzdělávat v této oblasti už odmala,“ říká Michaela Jelínková z franšízové sítě vzdělávacích IT kurzů pro děti Logiscool.
Makedonská franšízová síť IQ UP! Rozvíjí inteligenční kompetence dětí. Model vzdělávacích programů nyní nabízí i na našem trhu.
„Každý, kdo rozpozná krásu našeho vzdělávacího poslání, je způsobilý stát se franšízantem Young Engineers,“ říká zakladatel tohoto amerického vzdělávacího konceptu Amir Asor.
Nejčtenější

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Logistika, přeprava, tisk a marketing na jednom místě. Franšízová síť s touto kombinací uspěla už v 50 zemích světa. Nyní hledá franšízanty také pro český trh.
Špagetka je franšíza s čerstvými těstovinami, kávou a zmrzlinou má originální receptury i způsob lokace trucků. Jak tento koncept funguje v praxi?
Poptávka po úklidových, stěhovacích a řemeslných službách je velká. Jak z této situace těžit vysvětlí Jiří Bártík, obchodní manažer mezinárodní franšízové sítě Extra Services.
Populární na fóru
Angličtina hlasitě
Aby ne, dneska angličtinu potřebuje pomalu i prodavačka. Tak aby o ní nebyl zájem. Mě je 45 a taky jsem musel začít chodit na kurzy kvůli zaměstnání. Ale není to...
Matika snadno a rychle
Vidíte, Bedřichu, máte příležitost něco vytvořit :)
Matika snadno a rychle
Jo, není něco i pro dospělé? Někteří jedinci by lekce matiky potřebovali...
Matika snadno a rychle
Zajímavá franchisa. Je dobře, že se někdo konečně zajímá i o vzdělání matematické