08.03.2010

Se zvýšeným rizikem přicházejí i větší příležitosti

- říká v rozhovoru pro FranchisingINFO.cz úspěšný podnikatel a známý investor oblíbeného televizního pořadu "Den D" Ondřej Bartoš.

V pořadu se o Vaše investice ucházejí zájemci s různými podnikatelskými záměry. Stává se Vám, že jste kontaktován i mimo pořad od lidí, kteří nedostali příležitost na ČT, a přece byl jejich záměr zajímavý?
Každý den dostávám asi 2 nebo 3 emaily od lidí s podnikatelskými záměry v různé fázi rozpracovanosti, ať už jsou to lidé, kteří se do Dne D hlásili a nedostali, tak ti, kteří to ani nezkoušeli.

Ondřej Bartoš, investor oblíbeného televizního pořadu "Den D"

Jaký je Váš odhad vývoje využití franchisingového podnikání v České republice v nadcházejících letech?
Nepochybuju o tom, ze franchisové, stejně jako i jiné, podnikání se bude u nás vyvíjet kupředu, bude vice podnikatelů, více úspěšných podnikáni, pravděpodobně i vice franchisových příležitostí, jsem optimistou. A přeju všem, kteří se na podnikáni dávají nebo chystají dát hodné štestí a málo klacků pod nohy od státu...

Do jakého oboru byste v době „krize“ investoval? Není právě franchising jako „recept na úspěch“ jistější podnikatelskou investicí?
Víte, mne se moc nechce mixovat podnikaní, které je z podstaty věci riskantní, s „jistotou“. Franchising je rozhodně méně rizikový než podnikání na zelené louce, ale pro lidi s averzi k riziku je zaměstnání. :-) Každopádně, co se investování v krizi týče, naopak se vyznačuje zvýšeným rizikem, protože se dá hůře předvídat další vývoj a lidé i firmy obecně méně utrácí, nicméně se zvýšeným rizikem přicházejí i větší příležitosti – a to je na krizi zajímavé.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0
Se zvýšeným rizikem přicházejí i větší příležitosti

K tomuto článku není zatím komentář. Váš bude první.

Fórum 142 téma, 276 komentáře, 105 uživatelů

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank