19.03.2018

Roboti už jdou?! Do práce

Stále sílící vlnu automatizace, digitalizace a robotizace a její dopady na zaměstnanost sleduje Evropa s větší skepsí než ostatní kontinenty. Češi se jí ale kupodivu nebojí.

K „vítězům“ převratu na poli produktivity práce by měly patřit IT obory a pozice, kde dochází k přímému kontaktu se zákazníky. Vyplývá to z průzkumu společnosti ManpowerGroup mezi dvaceti tisíci zaměstnavateli ve 42 zemích světa. Podle většiny zaměstnavatelů (86 %) bude automatizace pro zaměstnanost přínosem. Pouze 10 % vedoucích pracovníků aktuálně očekává, že se počet jejich podřízených bude v blízké budoucnosti snižovat.

tym

I v Evropě přese všechnu obecnou skepsi převládají firmy, které očekávají v nejbližších dvou či třech letech nárůst počtu zaměstnanců.

Většina společností a úřadů očekává nárůst celkového počtu zaměstnanců. Dopad na jednotlivé pozice ve firmách se bude ale lišit. Firmy investují do digitálních dovedností, a proto bude nejvíc lidí potřeba v oblasti IT. Roboti ale neuspějí například v přímém kontaktu se zákazníky, kde budou živí zaměstnanci potřeba i nadále. Oproti tomu nejvyšší pokles počtu zaměstnanců lze čekat u administrativních a kancelářských pozic. Negativně postiženy budou také obory financí a účetnictví.

Největší pesimismus ohledně nástupu robotů vyjádřily firmy, které čekají snížení počtu pracovníků - nejvíce jich bylo v Norsku, Slovinsku, Rumunsku, Slovensku, Finsku, Bulharsku či Rakousku. Naopak více evropských států očekává, že počet nových pracovníků převáží nad propuštěnými. K těm patří i Česko či Německo. Zdaleka nejoptimističtěji vidí dopady automatizace firmy v Latinské Americe. V USA čtvrtina firem předpokládá, že automatizace povede k najímání nových zaměstnanců. U čínských firem tomu tak je pouze u tří procent.

Proklientský přístup

Společnost ManpowerGroup zkoumala také, jaké měkké dovednosti (například komunikace, spolupráce, kreativita, ale i empatie, vytváření vztahů, zvídavost, touha učit se) jsou mezi zaměstnavateli nejvyhledávanější. Spolupráci budou nejvíce požadovat administrativa a kancelářské pozice. Ve financích, účetnictví a IT se bude oceňovat hlavně „komunikace“. V lidských zdrojích a zpracovatelském průmyslu je to pak „řešení problémů“. V obchodě a péči o zákazníky bude vítězit „proklientský přístup“.

Trendy v náboru nových lidí pro následující měsíce zkoumal Manpower i v Česku. Čeští zaměstnavatelé plánují ve druhém čtvrtletí 2018 nadále nabírat nové zaměstnance, ale méně než v předchozím období. Přijímat nové zaměstnance plánuje podle průzkumu sedm procent zaměstnavatelů, naopak pět procent očekává snižování počtu zaměstnanců. Na 87 procent oslovených uvedlo, že během druhého čtvrtletí změnu nechystá.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank