25.07.2013

Smělé plány

ERA Reality sází na franchisovou spolupráci. Potenciál realitních franchis na trhu podle ní není stále naplněn.

Realitní franchisová síť ERA Reality v dubnu podruhé vstoupila na tuzemský trh a rovnou si zadala expanzivní strategii. V současné době provozuje už 12 kanceláří v rukou svých partnerů a do konce roku by jich chtěla mít až 20. Strategií do roku 2016 je vytvořit kolem 65 ERA kanceláří a následně udržovat stabilní růst kolem 10 až 15 kanceláří ročně. Obsadit hodlá veškeré regiony ČR.

ERA Reality Foto ERA Reality

Novými majiteli master-franchisantové licence ERA Reality pro Českou republiku se stali Tomáš Kučera, Jiří Šimon a Karel Maroušek. Licenci získali na 25 let.

Společnost vidí na českém trhu potenciál pro další růst. Podle jejího průzkumu zde působí kolem 3200 realitních kanceláří, z toho 300 jsou v rukou franchisantů. „Potenciál franchis v realitách není na českém trhu naplněn. Podle našeho průzkumu jen 9 % kanceláří provozují franchisanti, zatímco v Evropě je to kolem 35 %. Franchisanti zde také realizují 18 % realitních transakcí, což je vysoké číslo,“ dodává obchodní ředitel společnosti Martin Seidl s tím, že z tohoto důvodu chce nadále rozvíjet franchisovou síť. Optimismus vidí i v úrovni marží realitního trhu, který se dle průzkumu společnosti pohybuje kolem 3 %.

S novým příchodem na trh spouští i nové služby. Ve spolupráci s poradenskou společností Partners Financial Services nabízí produkt ERA finance, který přinese synergii v prodeji nemovitostí a jejich financování. Novinkou je též nabídka odborných inspekcí prodávajících domů a bytů ERA inspekce, kterou poskytuje s firmou Nemoras.

Prvními majiteli master licence ERA Reality pro Českou republiku se stali v roce 2006 bratři Holeckovi, kterým se podařilo postupně v ČR vybudovat 35 ERA kanceláří. Počátkem roku 2010 se však tito Američané s českými kořeny rozhodli vrátit své podnikání výhradně do USA. Tím byl rozvoj sítě ERA v ČR částečně omezen. Počátkem roku 2013 získali master franchisovou licenci ERA pro Českou republiku noví vlastníci Tomáš Kučera a Jiří Šimon z oboru realit a Karel Maroušek z oblasti financování.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank