21.06.2013

Ve znamení tří

Fruitisimo finišuje přípravy na spuštění poboček v Polsku a Německu. Na Slovensku má zájemce o franchisu.

Franchisová síť Fruitisimo nabízí své produkty pro české zákazníky již 10 let. Za tu dobu se jí podařilo dostat se i na Slovensko a pomalu ale jistě zatíná drápky v dalších státech, konkrétně v Polsku a Německu. „Jsme nyní ve fázi vyjednávání podmínek pro pilotní prodejny, které bychom chtěli otevřít do konce tohoto roku,“ komentuje přípravy Jan Hummel, jednatel společnosti.

pobočka Foto Fruitisimo Chodov

Během letošního roku otevřelo Fruitisimo už 3 prodejny. Jednou z nich je pobočka v obchodním centru Černý Most, kde mohou zákazníci vidět výrobu zmrzliny přímo na místě.

A expanze pokračuje i u nás. Fruitisimu se letos už podařilo otevřít 3 nové prodejny vlastními silami. „Za zmínku stojí především prodejna v Centru Černý Most, kde je i prosklená výroba naší zmrzliny a také nedávno otevřená prodejna Nový Smíchov, která nám v seznamu lokalit dlouho chyběla,“ doplňuje Jan Hummel s tím, že firma také podepsala 3 nové franchisové smlouvy. Počet tří pokračuje i u sousedů. V Bratislavě Fruitisimo aktuálně provozuje 3 prodejny a poohlíží se po dalších městech. Jak uvádí Jan Hummel, společnost zde uvažuje o rozvoji výhradně formou franchisingu a už eviduje několik zájemců. Počítá, že na Slovensku se nachází prostor pro 20 fresh barů.

Podle Jana Hummela je český trh prodeje ovocných džusů a zmrzliny téměř nasycen a není zde místo pro další velké hráče. Nicméně i přesto se najdou zahraniční firmy, které na českém trhu zkouší prorazit. Situace tak nemusí být konečná, jak se na první pohled zdá. Fruitisimo však považuje konkurenci za inspirující. Nejen díky ní rozšířilo sortiment o dorty, balené zmrzliny a balené čerstvé džusy.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank