21.11.2008

S franšízou už i stavba domů

V Česku chystá rozvoj původem německý franchisový koncept výstavby a prodeje rodinných domů Town&Country.

O tom, že na základě franchisingu se dá podnikat téměř v jakémkoliv oboru svědčí nedávno ohlášený rozvoj v Česku původem německé sítě Town&Country. Ta se zabývá nejen prodejem typizovaných domů, ale i jejich výstavbou. „Prakticky nabízíme podnikatelům dva franchisové koncepty. Jedním je klasický prodej domů z našeho katalogu. Tím druhým je pak také výstavba rodinných domů na klíč,“ řekl portálu FranchisingINFO.cz ředitel konceptu pro Česko Josef Gilbert Matuška.

Z centrály konceptu v Německu řídí Town & Country na 250 majitelů licencí.

Chystaný rozvoj v Česku

Společnost Domy pro Vás, která je držitelem master licence pro Česko již působí na našem území zhruba dva roky. „Větší rozvoj našeho konceptu s masivnější podporou mateřské firmy v Německu zahajujeme právě nyní,“ uvedl Matuška. Firma se například účastnila říjnového Franchise meeting pointu v Brně.

Již 11.500 „franchisových“ domů

Koncept založili v Německu v roce 1997 manželé Dawosovi. Nyní zde licence vlastní na 250 podnikatelů, kteří za dobu působení firmy postavili již kolem 11.500 rodinných domů. V současnosti působí Town&Country například ve Španělsku, Švýcarsku, Rakousku, Slovensku či Rumunsku. V roce 2003 byl v koncept v Německu oceněn jako nejlepší z podnikajících na tamním trhu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank