11.11.2013

Pro studenty

Franchisová kavárenská síť CrossCafe otevřela již druhou pobočku v Hradci Králové.

Pro CrossCafe, český originální franchisingový koncept nekuřáckých kaváren, je letošní podzim velmi úspěšný. Po zářijové expanzi do Hradce Králové, který je po Plzni a Praze třetím krajským městem, kde koncept CrossCafe úspěšně prorazil, otevřel v této východočeské metropoli 29. října již druhou pobočku. Nová kavárna je vybudována v prostorách Studijní a vědecké knihovny.

cross cage hradec Foto CrossCafe

Po otevření druhé kavárny v Hradci Králové čítá CrossCafe v síti 16 franchisových kaváren.

Celkově tak CrossCafe disponuje v ČR 16 kavárnami. Osm z nich je provozováno v Plzni, odkud franchisový koncept CrossCafe pochází, šest kaváren úspěšně zdolává silnou konkurenci v Praze a dvě letos na podzim vybudované kavárny v Hradci Králové. Nově otevřená kavárna ve východočeské metropoli se nachází hned vedle univerzitního kampusu v Hradecké ulici, a proto potěší nejen všechny návštěvníky knihovny, ale také studenty hradecké univerzity a přilehlých škol.

CrossCafe zaznamenává o franchisovou spolupráci velký zájem. „Z jednání s adepty víme, že jejich důvody zájmu pramení z pozitivního vnímání značky a také prostředí, konceptu a řešení samotných kaváren a sortimentu,“ říká zakladatel a majitel licence CrossCafe Jan Janák. Tento koncept se hodí do větších a středních měst s minimálním počtem obyvatel 25 tisíc. Cena licence stojí 100 tisíc Kč. Investice na otevření kavárny se pohybují v rozmezí od 0,5 do 2,5 milionu v závislosti na tom, zda podnikatel se svou kavárnou jen přejde pod značku CrossCafe či si vybuduje úplně novou.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank