03.01.2014

Coca Cola se vrací k tradici

Společnost Coca Cola se vrací ke franchisingu. V USA opět spustí model nezávislých stáčíren.

Největší výrobce nealkoholických nápojů Coca Cola oznámil, že se vrátí zpět k franchisovému modelu nezávislých stáčíren ve Spojených státech amerických. Jedná se o poslední krok v pokračující reorganizaci firmy. Franchisoví partneři získají opět uživatelská práva na technologii výroby nápojů a možnost vlastního řízení stáčírny. Systém obnoví po 3 letech.

lahve coca coly na stáčírně Foto Coca Cola Company

Společnost Coca Cola ve svém portfoliu nabízí přes 500 značek.

Franchisový model fungoval do roku 2010, kdy se Coca Cola rozhodla v USA skoupit veškeré továrny na výrobu nápojů a řídit je ve vlastním držení. Loni v dubnu se rozhodla vrátit zpět ke franchisingu a na začátku tohoto roku spustila ostrý provoz "refranchisingu". "Díky této pružnosti se vrátíme k tradičnímu stačecímu modelu v USA, který posílí působení v naší vlajkové zemi," říká generální ředitel Coca Cola Company Muhtar Kent.

Stáčírny budou mít také na starosti dodávku do maloobchodní sítě v regionu, kde působí. Podle společnosti návrat k franchisovému systému sníží náklady na údržbu a skladování distribuční sítě, a přitom si firma Coca Cola zachová kontrolu plnění lahví jednotlivých továren.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank