26.03.2014

Nápady na byznys z Paříže

Franchisoři téměř ze všech koutů světa se prezentují na letošním ročníku Franchise EXPO Paris.

Pařížské výstaviště Porte de Versaille je momentálně cílem zájemců o podnikání pod známou značkou z celého světa. Právě zde se totiž koná již 33. ročník mezinárodního veletrhu Franchise EXPO Paris, na kterém se představují značky z celého světa. Zájemcům o franchisový způsob podnikání se letos představuje 435  franchisových konceptů z 25 zemí světa, což oproti loňskému roku představuje nárůst o 30 procent.

Franchise Expo Paris 2014, výstavní stánek Foto PROFIT system

Vystavovatelé nejsou jen z Francie, mimo španělských konceptů se mohou zájemci seznámit i se systémy pocházejícími například z Itálie, Nizozemí, USA nebo Kanady.

Vystavovatelé na letošním veletrhu pochází ze 75 oborů, mezi kterými tradičně dominují gastronomické koncepty. „Jejich podíl na celkovém počtu vystavovatelů činí 19 %. Na každém kroku tak potkáte fastfoodové nebo kavárenské koncepty,“ informuje přímo z Paříže Gabriela Petrová ze společnosti PROFIT system. Za všechny můžeme jmenovat značky jako Burger King, Subway, PLANET SUSHI nebo Steak´N´Shake.

Největšími trendy, které lze v letošním roce na veletrhu vysledovat je poměrně vysoký počet konceptů zabývajících se odvykáním kouření, resp. prodejem elektronických cigaret. Mezi takové patří značky Sunny Smoker, Nicotech, Cig Concept aj. Další „trendy“ oblastí jsou pak koncepty z řad výrobců a prodejců mražených jogurtů.

Organizátoři očekávají v letošním roce účast vyšší než loni. Jsou připraveni přivítat 34 tisíc lidí, z nichž téměř pětina by mohla být tvořena zájemci o franchisové podnikání ze zahraničí. Ani vystavovatelé nepochází jen z Francie, mimo španělských konceptů se mohou zájemci seznámit i se systémy pocházejícími například z Itálie, Nizozemí, USA nebo Kanady. Narazit však lze také na značky z Bulharska, Polska či Rumunska. Včetně bank, právníků nebo poradců pak celkový počet vystavovatelů činí 518.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank