01.12.2013

Podnikání jako sport

Franchisant Stanislav Novotný funguje pod značkou Bageterie Boulevard úspěšně už téměř dva roky.

Než začal Stanislav Novotný podnikat pod franchisovou značkou Bageterie Boulevard, neměl s podnikáním žádné přímé zkušenosti. Ty získal jen zprostředkovaně díky své práci a rodině. „Pracoval jsem  na mnoha manažerských pozicích, kde jsem byl v pravidelném kontaktu s nejrůznějšími podnikatelskými subjekty,“ dodává Stanislav Novotný s tím, že mimo to pomáhal v domácím prostředí manželce s jejím podnikatelským plánem. Postupem času mnoho informací svou zvědavostí nasbíral a netrvalo dlouho a sám se rozhodl vkročit do vod podnikání a využít přitom franchisovou spolupráci.

Stanislav Novotný, franchisant Bageterie Boulevard Foto Bageterie Boulevard

Stanislav Novotný podniká pod franchisovou značkou Bageterie Boulevard skoro 2 roky. Před tím, než se do podnikání pustil, získal zkušenosti s touto problematikou pouze zprostředkovaně. Učil se tak za pochodu.

Základem jsou tržby

S myšlenkou franchisingu se setkal už během své předchozí kariéry a tato forma spolupráce jej velmi zaujala. Hledal značku, pod kterou by připojil své jméno jako franchisant. A narazil na koncept Bageterie Boulevard. „Celkový koncept  značky mi byl sympatický, od produktové skladby, přes kvalitu, až po systém komunikace. Viděl jsem v ní budoucnost a rozhodl se do sítě jako franchisant vstoupit,“ říká Stanislav Novotný. Na začátku musel své oznámení vyřešit i s rodinou, která se dle jeho slov rozdělila na dvě půlky. „Děti byly rády, protože bagety z Bageterie Boulevard jsou jejich oblíbené, zato moje pragmatická manželka měla trochu obavy z toho, jak se podnikání vydaří. Nakonec však i ona svolila a bez její pomoci bych si teď neuměl svoji práci představit,“ říká Stanislav Novotný. Dveře k rozjetí vlastní franchisové pobočky Bageterie Boulevard měl tak Stanislav Novotný otevřeny. Protože přebíral již fungující provozovnu, začátky nebyly tak těžké, jako v případě, kdyby začínal úplně od začátku.

Jako sport

Podnikání formou franchisingu vnímá Stanislav Novotný pozitivně a pochvaluje si podporu silné značky jako Bageterie Boulevard je. „Podpora silné značky vám přináší její know-how, marketingovou pomoc, HR či řízení kvality. Pozitivem jsou také další franchisanti, kteří síť obohacují svými nápady, což vede k dalšímu kvalitnímu rozvíjení sítě,“ popisuje výhody franchisingu Stanislav Novotný. Franchisor mu například vytvořil logistické zázemí, takže sám nemusí řešit dodavatelské služby, což je také velké plus.  Samozřejmě tato pozitiva přinášejí také určitá omezení. Například v tom, že některá rozhodnutí musí schválit franchisor, takže samostatnost má určité limity.  .

A co by poradil Stanislav Novotný případným zájemcům? Podnikání by shrnul pomocí sportovní hantýrky. „Řekl bych, že je důležité si uvědomit, že hrajete hru, kde jsou jasně dané mantinely, a že i když byste rádi bruslili po celém rybníce, vaše hřiště je vytyčené. Na druhou stranu to hřiště je zpravidla dostatečně velké, abyste na něm mohl předvést to, co dokážete, a pokud budete hrát dobře a dodržovat pravidla, pomůže to celému mužstvu a naopak,“ shrnuje Stanislav Novotný. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank