27.07.2016

Franšíza na míru

Kavárny CrossCafe zavádí nové kávovary a inovují sortiment. Návratnost investice 2,7 milionu korun se pohybuje okolo pěti let.

Na trhu kaváren je aktivní řada kvalitních konceptů, proto je pro zástupce jednotlivých značek nezbytné přicházet neustále s novými nápady. Mezi společnosti, které se snaží pružně adaptovat na měnící se trh inovací sortimentu a služeb patří i CrossCafe. Hlavním motivem firmy v první polovině tohoto roku bylo zahájení rozsáhlého projektu, který chystá výměnu kávy i kávovarů. Na konci tohoto procesu, který je plánován na konec léta, by měli hosté obdržet kvalitnější kávu z rukou nově vyškolených baristů. Kromě lepší kávy chystá společnost i další novinky v podobě doplnění sladkého a slaného sortimentu.

CrossCafe Foto CrossCafe

„Naší výhodou je, že koncept je původně český a ušitý na míru zdejšímu trhu. V našem hledáčku jsou i nadále krajská města po celém Česku včetně Prahy,“ říká ředitel konceptu CrossCafe Luboš Martínek.

Značka CrossCafe podle ředitele konceptu Luboše Martínka momentálně představuje pro franšízanty spolehlivého partnera s devítiletou zkušeností na trhu. Franšízanti tak podle něj mají možnost otevřít si v rámci konceptu Crosscafe kavárnu s propracovaným systémem a vyhnout se chybám, kterým by jako samostatní podnikatelé s největší pravděpodobností neušli. „Naši franšízanti potvrzují, že se mohli od počátku věnovat otázce jak více utržit, místo věnování se otázkám co a jak vůbec mají dělat,“ komentuje výhody franšízové spolupráce Luboš Martínek.

Základní obchodní plán podle centrály CrossCafe počítá s návratností kolem pěti let. Interní data přitom potvrzují, že se doby splatnosti daří i reálně dosáhnout. Mezi výhody podle ředitele Martínka patří schopnost franšízy prodávat významnou část zboží navíc formou „take away“. „Díky tomu dosahujeme lepší výtěžnosti z pronajatých, a často velmi drahých, plošných metrů,“ říká Luboš Martínek s tím, že v tržbě pak může kavárna soupeřit s velmi úspěšnou restaurací, přitom se zlomkem investice.

V případě úspěšného navázání spolupráce mohou franšízanti získat návrh budoucí kavárny a dodání kompletního projektu. Centrála je schopna zařídit kompletní inženýring stavby a k dispozici jsou i komplexní úvodní školení od franšízanta po brigádníky. V průběhu provozu je náslesně neustále hodnoceno fungování kavárny jak fyzicky, tak „přes čísla“ a několikrát měsíčně je poskytována i zpětná vazba na kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Koncept CrossCafe má v současnosti 21 kaváren, které jsou v rukou sedmi franšízantů, což potvrzuje úspěšnost fungování sítě, protože franšízanti nevyhledávají nové obchodní příležitosti u jiných konceptů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank