13.10.2016

UGO pro zdraví

Franšízový koncept kvalitního stravování se chystá otevřít sedmdesátou pobočku. Rozjíždí také nový typ obchodu mimo nákupní centra.

Zvýšená poptávka po zdravějších alternativách stravování vede společnosti k úsilí neustále inovovat svou nabídku. Mezi firmy, které se snaží v této oblasti určovat trendy na trhu, patří i společnost UGO Trade, která přináší produktové novinky jak do UGO salaterií, tak UGO fresh barů. Kromě zavádění dalších lehkých jídel pracuje centrála také na inovativních projektech směřujících k rozšiřování sítě a zvyšování povědomí o značce.

UGO Foto UGO Trade

Mezi novinky UGO salaterií patří koncept prosklených chlazených skladovacích prostor, kde si zákazníci mohou prohlédnout zásoby čerstvých surovin a nově si mohou také zakoupit i bio ovoce a zeleninu.

Právě široký výběr lehkých pokrmů je podle vedení společnosti tím, čím se firma odlišuje od konkurence. „Chceme zákazníkům nabídnout kvalitní, zdravější a lehčí způsob stravování jako alternativu ke klasickým menu v rámci fast food restaurací,“ říká obchodní ředitel Lukáš Prauss s tím, že v rámci konceptu UGO fresh baru centrála posiluje nabídku zdravého jídla formou „take away“ na frekventovaných místech.

Poslední provozovna, kterou se podařilo otevřít, se nachází v Galerii Přerov. Přestože kvůli menší lokalitě centrála původně zvažovala potenciál města, interní data společnosti ukázala, že se realizace tohoto plánu vyplatila. Stejně úspěšný je podle Lukáše Prausse také fresh bar na pražské Seifertově ulici, kde byl otevřen nový typ prodejního místa mimo obchodní centrum. Aktuálně UGO Trade provozuje bezmála 70 fresh barů a salaterií, z čehož je 35 v rukách franšízantů.

Franšízant UGO fresh barů by měl být lokálně působící podnikatel se znalostí místních specifik a musí se aktivně účastnit samotného provozu. Zájemci o licenci se tak podle Lukáše Prausse „rekrutují“ z řad zákazníků, ale také zaměstnanců, kteří jsou aktivní v daném regionu. V rámci konceptu salaterie je zavedení franšízingu plánováno v blízké budoucnosti. V tomto případě však centrála kromě požadavků na licenci fresh baru bude navíc požadovat i zkušenosti s vedením gastronomických provozů.

Držitelé franšízové licence mohou těžit kromě inovací a marketingové podpory také z pravidelného srovnání, jak si jejich pobočka vede v rámci celé sítě, čímž získají cenné tipy na zlepšení svých služeb. Centrála rovněž soustavně pracuje na šíření povědomí o značce a pomáhá franšízantům také s řízením klíčových nákladových položek pomocí efektivního nákupu u dodavatelů. „Plán expanze zůstává ambiciózní s cílem stále otevírat zhruba 15 provozoven ročně. Stále cítíme potenciál, je tedy možné, že počet nově otevíraných provozoven budeme ještě navyšovat,“ uzavírá plány na rozšiřování Lukáš Prauss.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank