04.09.2017

Kávu nabídneme řidičům i lyžařům

Franšízová síť CrossCafe připravuje otevření první pobočky CrossCafe Drive a kavárnu v Železné Rudě. O změnách v konceptu hovoří ředitel společnosti Luboš Martínek.

Chystáte k otevření nové franšízy, kde a kdy?
Na konci srpna otevřeme již 7. kavárnu v Praze. Bude jen pár kroků od stanice metra B – LUKA. Jen pár dní na to otevřeme zrekonstruovanou kavárnu CrossCafe Anděl. Rekonstrukcí docílíme zrychlení obsluhy a zvýšení počtu míst k sezení. V říjnu v Hradci Králové otevřeme historicky první CrossCafe Drive.

Luboš Martínek Foto CrossCafe

Máme vlastní tým školitelů, marketingové oddělení jsme posílili o pozici retail marketing manažera a přijali jsme nového kolegu, který se stará o rozvoj franšízové sítě a tvorbu nového konceptu kaváren, říká Luboš Martínek.

Je to náš zcela nový koncept pro řidiče, kterým chceme dopřát perfektně připravenou kávu na cestu. Samozřejmě tu bude špičkový pákový kávovar, takže kvalita kávy bude na stejné úrovni, jako v kavárně. Během startu lyžařské sezóny otevřeme pak kavárnu v Železné Rudě, kde nabídku přizpůsobíme sportovcům i rekreantům.

Prošel váš koncept za poslední rok nějakými změnami?
Uplynulých 12 měsíců přineslo řadu změn. Velmi významná změna se dotkla používaných technologií. Všechny kavárny jsme vybavili vysoce kvalitními pákovými kávovary od italského výrobce s mnohaletou tradicí. Jednalo se o investici do zvýšení kvality v řádech milionů korun. Tahle změna se neobešla bez kompletního proškolení a certifikace více jak 200 baristů. S tím, jak roste velikost firmy a očekávání zákazníků, souvisela i potřeba změny vnitřní struktury naší centrály.

Umožňujete také otevření sekce CrossCafé v prostoru jiné kavárny, jaké jsou pro tento případ stanovené podmínky spolupráce?
Vítáme zájem o přerod existující kavárny do CrossCafe. Výhodou jsou zkušenosti franšízanta s provozováním kavárny. Podmínky jsou stejné, jako při otevírání zcela nové kavárny – vhodná poloha kavárny, dostatečný prostor a osoba franšízanta. Tento postup je vhodný pro zavedené kavárny, které cítí prostor k růstu prostřednictvím spojení se silnou značkou. Franchisant čerpá výhody plynoucí ze značky, zkušeností a podpory franchisora. Náklady se pohybují obvykle kolem 500 tisíc korun.

Připravujete také nový koncept, kdy by měl začít platit a čeho se změny budou týkat nejvíce?
Jak jsem již zmiňoval, první vlaštovkou bude CrossCafe Drive, který otevřeme v letos v říjnu. Hlavní změna je velikost kavárny a zaměření na prodej kávy a jídel s sebou. Pro zájemce o franšízu je to příležitost realizovat své podnikatelské plány s výrazně nižší vstupní investicí a nepřeberným množstvím prostoru, kam se bude taková kavárna hodit.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank