07.01.2018

Úspěch zaručí jen tvrdá práce

Majitelka franšízy RE/MAX Air v Chebu Lenka Stránská se k prodeji realit dostala přes práci hypotéční makléřky, které se věnuje již 10 let.

Největším lákadlem na práci makléře pro ni byl prý od začátku pocit, že někomu pomůže pořídit si nový domov. K profesi realitní makléřky se Lenka Stránská dostala přes práci hypoteční makléřky, kterou dělá bezmála již deset let. "Nebudu tvrdit, že jsem chtěla být realitní makléřkou od malička," říká. S tím, že momenty, kdy někomu pomohla sehnat dům či byt, jí zcela profesně naplňují, a byly také hlavním důvodem, proč si pořídila franšízu společnosti RE/MAX v Chebu.

remax moje fransiza Lenka Stranska Foto RE/MAX

Pokud vás nemovitosti zajímají a baví, pak odhoďte zažitá pravidla a začněte podnikat v realitách, vzkazuje Lenka Stránská svým nástupcům.

I přes zkušenosti v podobném oboru se musela v realitách probít skrze různé těžkosti. "Toto podnikání, stejně jako každé jiné, vyžaduje spoustu času, energie a optimismu k překonání počátečních nezdarů. Obzvlášť pokud ho chcete dělat dobře. V takovém případě se však můžete spolehnout na pomoc mateřské sítě," tvrdí Lenka Stránská. Výběr partnerské značky prováděla podle svých slov pečlivě a velmi zodpovědně. "Absolvovala jsem několik schůzek s předními hráči na českém realitním trhu," vzpomíná na doby svých "podnikatelských námluv".

Každý den jiný

Rozhodujícími faktory se pro ni nakonec staly světová známost značky RE/MAX na realitním trhu, naprostá profesionalita makléřů, a také důvěra, kterou klienti mohou vkládat do reprezentanta této značky, tedy i do ní. Kromě realitní franšízy vlastní Lenka Stránská také franšízu Gepard Finance, která získala ocenění Czech Superbrands 2017. "Také v tomto odvětví nadále působím," vysvětluje. Strach o nedostatek klientů ji tak v tuto chvíli netrápí: "Ačkoliv jsme teprve na začátku, nemohu si stěžovat na nezájem."

Jak dnes vypadá její běžný pracovní den? "V naší profesi je naštěstí každý den jiný. Nicméně ten, kdo chce být úspěšný, pracuje od rána do večera. A mnohdy i o víkendu," říká franšízantka mezinárodního konceptu realitních kanceláří RE/MAX. Podle jejích zkušeností není až tak těžké vytvořit v okolí franšízy veřejné povědomí o nabízených makléřských službách. "V dnešní době internetu a se správným vedením, se dá naopak říci, že to není nijak složité. Stejně tak snadno si ale makléř může své jméno rychle zničit," dodává paní Stránská, kterou si zákazníci podle ohlasů na webových stránkách chválí především za milý a lidský přístup.

RE/MAX Cheb

Realitní síť RE/MAX čítá v Česku přes 130 kanceláří. Majitelkou pobočky v Chebu je franšízantka Lenka Stránská, která vlastní současně také franšízovou pobočku Gepard Finance.

Když je vůle, dá se to naučit

Franšíza ji kromě jiného přinesla do života i slušný stabilní příjem a možnost pracovat podle svých potřeb a času, který musí dělit mezi zaměstnání a rodinu se dvěma dětmi. "Pro mě jakožto matku je taková možnost opravdu výborná. Peníze sice nejsou všechno, ale bez nich to nejde. A možnost plánovat si svůj čas? Ta je neocenitelná," ujišťuje. V současné době její kancelář v Chebu čítá dohromady tři aktivní makléře včetně jí samotné. Neustále se ale snaží rozšiřovat tým, a hledat do něho vhodné kandidáty. Jejím cílem pro tento rok je prý nábor ještě minimálně osmi makléřů, obsazení pozice asistentky i manažera kanceláře.

Podle čeho si spolupracovníky vybírá? "Nejdůležitějším parametrem při výběru je charakter toho, kdo přede mnou sedí. Rozhoduje tedy zejména to, jestli si navzájem „sedíme“. To ostatní se dá naučit, když je vůle," říká Lenka Stránská. Prioritou její franšízové kanceláře je podle jejích slov jakákoliv dobře prodaná nemovitost. "Chceme, aby všechny strany byly spokojené, to je náš hlavní cíl," dodává majitelka RE/MAX Air v Chebu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank