07.07.2010

Největší realitní kanceláří jsou od července české M&M reality

Fúze s Angličany zajistila M&M realitám první místo na trhu v ČR, velký úspěch ryze české realitní kanceláře.

Před několika dny jsme psali o vstupu třetí největší americké realitní franšízové realitní kanceláře Coldwel Banker. Všechny realitní kanceláře hlásí, je nás dost, trh je malý. Ryze česká M&M vznikla v roce 2005, založili ji tehdy ani ne 30 - letí podnikatelé z Pardubic, za 5 let se jim podařilo uvést do života vlastní model realitní kanceláře a obsadit celou zemi.

Do budoucna bude společnost působit pod jednou obchodní značkou M&M reality holding a.s. Dokončení celé fůze a stabilizace procesů bude probíhat do konce roku 2010.

V minulých dnech došlo k fúzi dvou předních realitních společností - tuzemská M&M reality holding a.s. a britská House Building Capital LTD. (HBC Reality) propojily své řídící podíly.

Dle dosažených obratů a příjmů největší tuzemská realitní síť M&M reality holding a.s., která má 455 makléřů, 51 poboček a za rok 2009 prodala nemovitosti za 8,983 miliardy Kč, se kapitálově spojila s britskou finanční skupinou House Building Capital LTD., jež působí v mnoha zemích světa, v České republice pak pod názvem HBC Reality.

Společnost HBC Reality má v České republice 232 realitních makléřů a kromě realitní činnosti se zabývá zejména činností finanční, kdy díky silným vlastním zdrojům a zahraničním investorům disponuje významným kapitálem, který umísťuje na tuzemský trh. Za rok 2009 takto umístili 1,25 miliardy Kč.

Obě společnosti si vzájemně vyměnily 34% obchodního podílu. V nejbližších týdnech dojde ke sjednocení poboček, makléřské sítě, účetního, právního, ekonomického oddělení a call center. Zároveň také probíhá propojení softwaru, které obě firmy vyvíjí již několik let.

Do budoucna bude společnost působit pod jednou obchodní značkou M&M reality holding a.s., která bude využívat finančních služeb House Building Capital LTD. Dokončení celé fůze a stabilizace procesů bude probíhat do konce roku 2010.

V roce 2011 má tato největší realitka v plánu realizovat obrat ve výši 15,5 miliardy, na tuzemském trhu umístit finanční zdroje ve výši 3,25 miliardy, získat dominantní postavení na ukrajinském trhu a otevřít další dvě země – Polsko a Indii.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0
Největší realitní kanceláří jsou od července české M&M reality

K tomuto článku není zatím komentář. Váš bude první.

Fórum 142 téma, 276 komentáře, 105 uživatelů

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank