15.12.2010

ORIGINAL reality se plánují rozrůst o 50 franchisantů

Na realitním trhu je stále prostor k růstu, krize pouze změnila pravidla fungování společností. Firmy a makléři šetří náklady, a proto volí franchising.

ORIGINAL reality je českou realitní společností, která na českém trhu působí od roku 2001. Společnost poskytuje komplexní služby na trhu realit jako je poradenství, příprava lokality, financování, marketing, prodej a pronájem nemovitostí včetně zajištění právního servisu. Od roku 2008 poskytuje své služby formou franchisové spolupráce. V roce 2010 přibyly k pražské kamenné provozovně další 2 franchisové - v Berouně a Pardubicích. Celkem tak provozuje 5 kamenných poboček, 2 vlastní a 3 franchisové. ORGINAL Reality je řádným členem Asociace realitních Kanceláří ČR a nově také sdružení realitních kanceláří RealForum, o.s.

Franchisantem ORIGINAL reality se může stát jak fyzická osoba – samostatně pracující makléř, tak také právnická osoba.

Společnost po dobu 2 let ověřovala koncept franchisingu, po jeho vyhodnocení plánuje na příští rok nábor 50 franchisantů. Franchisantem se může stát jak fyzická osoba – samostatně pracující makléř, tak také právnická osoba. V horizontu 3 let společnost předpokládá, že její síť v ČR bude tvořit 300 profesionálních realitních makléřů, jak potvrdil Jiří Šimon, kontaktní osoba pro zájemce o licenci: „Dva roky jsme zkoušeli franchising jako možnou metodu partnerské spolupráce, a protože se osvědčil, předpokládáme, že se v dohledné době rozrosteme po celé republice. Představujeme si, že by v každém okrese působili zhruba 3 makléři - franchisanti. Naším cílem není jít cestou stovek a tisíců nekvalitních makléřů, ale pokrýt Českou republiku kvalitními a profesionálními realitními makléři.“

Pro partnery je připraven franchisový balíček, který podpoří jejich start v oblasti realit díky know-how, jednotnému softwaru, propagačním materiálům a marketingovým aktivitám. Společnost poskytuje franchisantům systematický koučink, plánuje jejich osobnostní rozvoj a stará se o jejich růst výkonnosti. Franchisant zaplatí vstupní poplatek ve výši 1000 Kč, měsíční paušální poplatek 2000 Kč a 15% z obratu.

Jiří Šimon vysvětluje situaci na trhu realit tak, jak jí vnímá jeho společnost: „Všichni mluví o krizi na realitním trhu. Současný stav na realitním trhu ale chápeme tak, že po 7 letech konečně splaskla realitní bublina, která vrátila ceny nemovitostí na hodnoty roku 2003. Není to krize, ale návrat k normálu, jak cen nemovitostí, tak také poptávky po realitách. Je třeba toto respektovat a přizpůsobit se této situaci.“

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0
ORIGINAL reality se plánují rozrůst o 50 franchisantů

K tomuto článku není zatím komentář. Váš bude první.

Fórum 142 téma, 276 komentáře, 105 uživatelů

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank