SOLODOOR

Informace o franšízovém systému

Popis franšízového systému

Franchisa SOLODOOR: první podnikatelský koncept prodeje dveří a zárubní

Franchisa SOLODOOR nabízí svým partnerům know – how tradičního českého výrobce interiérových dveří a zárubní získané několikaletým úspěšným provozováním vlastních maloobchodních prodejen v České republice i v zahraničí. Vše, co Vám v rámci franchisy SOLODOOR nabízíme, jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži a zaručujeme Vám, že to funguje!

Jak si můžete otevřít vlastní prodejnu dveří a zárubní SOLODOOR?

Odpověď je jednoduchá – je to velice rychlé a do tří měsíců od podpisu franchisové smlouvy může být vše hotovo.

Krátká doba samotné přípravy provozu nové franchisové prodejny je jednou z hlavních výhod naší franchisy. To je možné díky komplexnímu a praxí ověřenému know-how, které obsahuje mnohaletou praxí ověřené kroky potřebné pro vybudování, provoz a následné úspěšné řízení franchisových prodejen. Samozřejmostí je zajištění všech potřebných školení i provozní podpora franchisového manažera. Po celou dobu procesu otevírání Vaší franchisové prodejny jsme s Vámi.  

Franchisant přináší kapitál pro vybudování a provoz své prodejny.  Jako její vlastník zůstává přitom samostatným podnikatelem využívajícím silnou značku SOLODOOR jakožto jednoho ze tří největších výrobců interiérových dveří a zárubní v České republice.

Centrální nákup zboží a služeb umožňuje franchisantům dosáhnout výrazně výhodnějších nákupních cen, než by dosáhli mimo franchisovou síť SOLODOOR. O jednání s dodavateli se přitom nestaráte. Děláme to za Vás, abyste maximum svého času mohli věnovat svým zákazníkům a  řízení Vaší vlastní prodejny. 

Co je ještě dobré vědět o  franchise SOLODOOR:

SOLODOOR a.s.  –  Přední český výrobce interiérových dveří a zárubní, který zavedl franchising v roce 2014, coby úspěšný obchodní systém, do své podnikatelské praxe v České republice a na Slovensku. SOLODOOR a.s. využívá jeden z nejstarších známkových fondů v České republice odkazující na silnou tradici značky SOLO, která je známá zejména s dřevařskou a sirkařskou výrobou v Sušici.

Podnikání se společností SOLODOOR je pro nové franchisanty zárukou dlouhodobé perspektivy. Začít podnikat pod zavedenou značkou – franchisou SOLODOOR -  která disponuje stabilním postavením na trhu a hlavně chytře propojuje silnou tradici historicky významné společnosti SOLO s pokrokovými přístupy a metodami výroby i prodeje, je pro nové franchisanty zárukou podnikatelských úspěchů i v dnešní rychle se měnící době.

Vlastní provozovny

 • Sušice

Franšízové provozovny

 • Brno
 • Mnichovo Hradiště
 • Liberec
 • Plzeň
 • Valašské Meziříčí
 • Bratislava
Obrázek provozovny systému
Informace pro franchisanty

Podpora pro franchisanty

Jakou konkrétní podporu Vám ve Vašem podnikání poskytne centrála franchisy SOLODOOR?

 • Analýzu spádové oblasti franchisové prodejny pro Vámi zvolený region – nespoléháme na náhodu, od začátku víte, jaký je potenciál místa, kde jste se rozhodli otevřít si Vaši prodejnu SOLODOOR. Pro Vámi zvolenou oblast Vám garantujeme územní exkluzivitu, to znamená, že v této oblasti nebude zřízena prodejna dalšího franchisanta konceptu SOLODOOR.
 • V případě potřeby Vám pomůže při zakládání nové franchisové společnosti námi používaná advokátní kancelář
 • Vypracování architektonického návrhu Vaší prodejny s položkovým rozpočtem (projektová dokumentace) – před zahájením prací víte přesně, jak bude Vaše prodejna vypadat. Nemusíte nic vymýšlet, vše od nás dostanete k dispozici v detailním design manuálu
 • Vypracování časového harmonogramu pro přípravu a otevření prodejny včetně návrhu marketingové kampaně pro podporu otevření Vaší prodejny
 • Výraznou finanční spoluúčast franchisora týkající se počáteční investice do Vaší franchisové prodejny ve výši cca 350 tis. Kč, a to v závislosti na velikosti prodejny
 • Výběr vzorků dveří a zárubní podle ověřeného prodejního klíče včetně jejich konkrétního umístění v prodejně. Vzorky v hodnotě cca. 250 tis. Kč (dle velikosti Vaší prodejny) dostáváte zdarma.
 • Možnost asistence při výběru personálu a zajištění odpovídajícího proškolení
 • Praxí ověřené know-how ve formě provozní příručky obsahující osvědčené prodejní postupy a kompletní návod, jak úspěšně provozovat Vaši prodejnu dveří
 • Intuitivní objednávkový nástroj „Konfigurátor dveří a zárubní“
 • Školení, poradenství, podporu managera franchisové sítě SOLODOOR
 • Marketing – centrální i lokální zaměřený na podporu prodeje
 • Poskytnutí licence k informačnímu a účetnímu systému POHODA zdarma , jeho kompletního nastavení v podmínkách franchisanta včetně proškolení Vašeho personálu. 

Potřebná počáteční investice

Franchisa SOLODOOR pro start Vašeho podnikání nevyžaduje vysokou investici. Hlavní část finančních prostředků směřuje do vybavení Vaší vlastní prodejny!

 • Průměrná investice franchisanta do vybavení prodejny činí přibližně 500 tis. Kč. Franchisor se podílí na financování vybavení prodejny investicí ve výši až 350 tis. Kč v závislosti na velikosti prodejny. Doporučená velikost prodejny se pohybuje v rozmezí 100 – 150 m2. Náš koncept je ovšem univerzální a umíme ho přizpůsobit jakémukoliv prostoru nad 50 m2.
 • Vstupní licenční poplatek je stanoven na 150 tis. Kč. Tato částka je franchisorem zpětně investována do podpory prodeje a marketingu a platíte ji pouze jednou.
 • Prodejní vzorky dveří a zárubní v hodnotě cca. 250 tis. Kč od nás dostáváte zdarma a nezatěžují tak Vaši vstupní investici.
 • Start  podnikání Vám usnadní náš prověřený zálohový a slevový systém, který Vám umožní otevřít si vlastní prodejnu bez nutnosti provozního financování bankovním úvěrem.
 • Ihned po otevření Vaší prodejny můžete naplno využívat výhod Katalogu dodavatelů, který obsahuje mimo výrobků SOLODOOR celou řadu dalšího sortimentu souvisejícího s prodejem dveří a zárubní, a to za nejlepších nákupních podmínek. Nemusíte tak ztrácet čas a peníze hledáním dodavatelů a jednání s nimi. Franchisová centrála to dělá za Vás a vše pro prodej máte připraveno od prvního dne otevření Vaší prodejny
 • Naše franchisové prodejny pracují s průměrnou marží kolem 25 %
 • Průměrné cash – flow  modelové prodejny se pohybuje kolem 8 mil. Kč ročně
 • Návratnost vstupní investice max. do 2 let 

Základní požadavky

Kdo se může stát partnerem – franchisy SOLODOOR?

Vzhledem k propracovanosti celého konceptu, detailnímu know-how, školení a zejména pak díky intuitivnímu objednávkovému systému „konfigurátoru dveří a zárubní“, mohou začít podnikat pod značkou SOLODOOR i lidé mimo obor či začínající podnikatelé. Žádné zkušenosti a ani vzdělání v oboru tak nejsou podmínkou. Všechno Vás naučíme.

Neváhejte si s námi dohodnout osobní schůzku, kde můžeme probrat veškeré podrobnosti spolupráce. 


Informace o franšízorovi

SOLODOOR CENTRUM s. r. o.

Cejl 494/25602 00 Brno – Zábrdovice

+420 601 102 354

malohlava@solo.cz

www.solodoor.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o licenci

Stanislav Malohlava

Více informací

Pokud chcete získat více informací, prosíme vyplňte kontaktní formulář. Vaše údaje budou zaslány přímo SOLODOOR.

Zpráva
Jméno a příjmení *
Město *
Telefonní kontakt *
E-mail *

PŘEČTI ČLÁNKY

Nejčtenější

Informace zadané v katalogu dodávají samotné franchisové systémy. Před podpisem smlouvy o spolupráci by měl každý zájemce posoudit nabídku dané firmy. Redakce si vyhrazuje právo upravit informace o systémech udávaných v katalogu. V případě zjištění, že udávané informace nejsou pravdivé či neaktuální, prosíme, kontaktujte redakci.

PROFIT system franchise services s.r.o. - provozovatel Franchising.cz, informuje, že neshromažďuje ani nezpracovává informace zaslané prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny informace zadané ve formuláři jsou zasílány jako e-mail organizátorovi systému uvedenému v Katalogu franšíz. Uvedený příjemce, který obdrží odeslané informace, je použije s cílem poskytnout informace na zaslaný dotaz. Odeslání jakýchkoliv vašich osobních údajů je dobrovolné a organizátor systému, který obdrží kontaktní formulář, je subjektem odpovědným za shromažďování a zpracování případných osobních údajů.