21.03.2012

Už 20 let na českém trhu

Fastfoodový řetězec McDonald´s bude mít v Česku brzy 90 restaurací. Z nich 60 procent provozují franchisanti.

Úterý 20. března 2012 bylo pro společnost McDonald´s významným dnem. Právě ten den před 20 lety byla v pražské Vodičkově ulici otevřena první pobočka světoznámého fastfoodového řetězce. Za tu dobu McDonald´s otevřel 87 poboček, další tři se otevírají v těchto dnech. Jubilejní devadesátá restaurace bude zprovozněna v obchodním centru Avion v Ostravě. Patřit bude franchisantovi. A to ne ledajakému. Bude to první franchisant druhé generace (více informací v pondělním Rozhovoru týdne s Ivo Lamichem, manažerem z oddělení franchisingu McDonald´s).

Mc Donalds_provozovna_lide

Loni navštívilo české restaurace McDonald´s téměř 62 milionů zákazníků. Za uplynulých 20 let bezmála 690 milionů.

Rozvoj sítě za pomoci franchisingu je pro společnost McDonald´s zásadní. V současnosti s firmou spolupracuje už 18 franchisantů a po otevření restaurace v Ostravě v Avionu jich bude 19. Mnozí z nich pro McDonald´s pracují mnoho let. Smlouvy se často podepisují i na 20 let, což pomáhá síť kontinuálně rozvíjet. A to se projevuje i na rostoucích tržbách celé společnosti.

Ty loni činily bezmála čtyři miliardy korun. To je o 200 milionů více než v roce 2010. Podle generálního ředitele McDonald´s ČR/SR Radka Janalíka jsou čísla důkazem, že společnost roste navzdory nepříznivé ekonomické situaci. "Neustále se snažíme inovovat naše produktové portfolio a modernizovat jednotlivé restaurace. V loňském roce jsme investovali do modernizace stávajících restaurací a otevření nových provozoven téměř 300 milionů korun," dodává Janalík.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank