11.12.2012

Úspěch v Evropě

Kavárnám Costa Coffee se v Evropě daří. Společnost získala prestižní ocenění.

Kavárenská síť Costa Coffee získala potřetí cenu The European Coffee Awards jako nejlepší kavárenský řetězec v Evropě. Druhé místo v soutěži pořádané agenturou Allegra Strategies obsadil americký Starbucks, na třetím místě pak skončily kavárny McCafé. Kavárny a osobnosti z kavárenského byznysu letos hodnotilo 350 nejvýznamnějších osobností v kavárenském odvětví, od generálních ředitelů kavárenských řetězců, až po provozovatele nejúspěšnějších kaváren.

costa coffee store

The European Coffee Awards oceňuje společnosti i osobnosti, které nejvíce přispěly k rozvoji evropského kavárenského trhu.

Řetězec Costa Coffee vykázal v letošním prvním pololetí růst zisku o téměř 30 procent na 36,1milionu liber, což je zhruba 1,1 miliardy korun. Od ledna do června 2012 otevřela po celém světě 141 nových kaváren po celém světě, tedy přibližně každý pracovní den vznikla jedna nová kavárna. Aktuálně najdeme po celém svět 2406 kaváren Costa Coffe ve 25 zemích.

V České republice provozuje řetězec Costa Coffee od roku 2008 společnost HDS Retail Czech Republic. V současné době má řetězec Costa Coffee v České republice 25 kaváren, nejen v Praze, ale také v Liberci, Teplicích, Pardubicích, Plzni a Ostravě.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank