08.08.2013

Další zářez v Asii

Franchisová síť McDonald’s vstupuje do Vietnamu. V roce 2014 by se měla otevřít restaurace v Ho Chi Minově městě.

Franchisový fastfoodový řetězec McDonald’s rozšiřuje své působení v další zemi. Tentokrát pronikl do Vietnamu, kde zástupci společnosti podepsali franchisovou licenci s obchodníkem Henrym Nguyen. První restaurace by se měla otevřít v Ho Chi Minově městě na počátku roku 2014. Vietnam se stal 118. zemí, kde McDonald’s působí.

mcdonald´s logo

Vietnam je 38. asijskou a 118. globální zemí, kde McDonald’s působí.

Jednání o vstupu do Vietnamu probíhala rok. Podnikatel Henry Nguyen už zde provozuje síť restaurací Good Day Hospitality. „Vietnam byl pro nás další volba, kam rozšířit naši přítomnost v Asii. Stal se 38. asijskou zemí, ve které McDonald’s působí. Věříme, že pan Nguyen je ideální podnikatel, který pomůže vybudovat v této zemi dobré jméno naší značky,“ říká prezident McDonald’s Don Thompson.

Franchisovému řetězci rychlého občerstvení se i přes vysokou konkurenci na globálním trhu daří udržovat růst. Za letošní první pololetí dosáhl globálních tržeb ve výši 13,7 miliardy dolarů a čistého zisku 2,6 miliardy dolarů. Avšak v porovnání s minulým rokem se tržby i zisk zvýšily jen nepatrně. „Očekáváme, že výsledky za celý rok by měly být podobné jako v minulém roce,“ uzavřel Don Thompson.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank