27.12.2017

Nejlepší franšízy světa 2017

Jedničkou roku je 7-Eleven. Mezi nejlepší franšízy světa patří McDonald’s, Dairy Queen, či Subway, které najdete v našem Katalogu franšíz.

Které franšízové sítě letos ovládly globální trh? Které firmy patří mezi největší hráče v Americe a na světě? Magazín Entrepreneur každoročně vyhlašuje TOP 500 světových franšíz, bere přitom v potaz jak meziroční procentuální nárůst franšízových značek, tak i aktuální počet jejich franšízových poboček. Letos se téměř po 10 letech vrátila na první místo americko-japonská síť prodejen 7-Eleven, která má po celém světě na 60 tisíc franšíz. Denně tak otevře kdekoliv na světě až 6 nových provozoven. Vyniká nízkými cenami v rámci své maloobchodní nabídky, a díky velkoobchodní činnosti také výhodnými maržemi na zboží pro franšízanty.

Subway nový design vstup

Největší franšízovou sítí v USA je nyní společnost Subway, v globálním měřítku ji však předčí značka prodejen 7-Eleven. Třetí je pak celosvětově McDonald’s. V USA je aktuálně co do velikosti McDonald’s druhý, následuje kavárenský řetězec Dunkin Donat’s.

Společnost 7-Eleven vznikla v roce 1927 v Texasu. Obchody typu convenience store v síti 7-Eleven mají otevřeno 24 hodin denně, a nabízejí alternativu k velkým supermarketům, díky nabídce občerstvení ale konkurují i typickým fast-foodům. Přesto podle hodnocení odpovídají i těm nejpřísnějším měřítkům pro moderní franšízovou siť začátku 21. století. Předností značky je snaha vyjít vstříc především aktuálním potřebám zákazníků, skvělé služby ale poskytuje také svým franšízantům. Díky využití moderních technologií a značným úsporám v rámci celého obchodního systému se jí daří podporovat růst napříč všemi zeměmi, v nichž působí.

30 šálků kávy za sekundu

Na druhém místě letos skončil McDonald’s s 36 tisíci pobočkami po celém světě. Loni se fast-foodovému gigantu podařilo překonat pokles prodeje z předchozích let. Z těchto důvodů například firma letos ohlásila prodej kuřecího masa výhradně bez obsahu antibiotik, z pokrmů odstranila konzervační látky a umělé přísady, a celkově rozšířila nabídku v denním menu. Zákazníci se jí odměnili nárůstem tržeb v 1. čtvrtletí 2017 o více než 6 procent. McDonald’s patří navíc podle hodnocení mezi firmy, které nabízejí svým franšízantům v rámci obchodování maximální možnou podporu a pomoc.

Třetí nejlepší franšízovou sítí světa je letos americká značka Dunkin’ Donuts, která má celkem na 12 tisíc franšíz. Franšízové kavárny s nabídkou koblih a dalších specialit ztrojnásobily v roce 2017 svůj růst, a to také na mezinárodním poli. K tomu přispělo kromě jiného snížení licenčních poplatků pro franšízanty. Pokud podepíší smlouvy o otevření 5 poboček Dunkin’ Donuts, dostávají až 20% slevu. Dunkin Donut’s nyní prodá po celém světě za jedinou sekundu 30 šálků své značkové kávy.

Mezi nejlepších 10 franšíz světa patří také síť 67 tisíc fast-foodů Dairy Queen. Zrychlila letos svůj růst v zámoří, a získala další postor pro svoji expanzi v Koreji, Karibiku, Evropě a Latinské Americe. Klade důraz na podporu a propagaci značky jako takové, a získání dostatečných zdrojů pro fungování jednotlivých franšízových restaurací. Partnerskou společnost hledá Dairy Queen dlouhodobě také v České republice. Detailní podmínky spolupráce naleznete v našem Katalogu franšíz.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank