12.11.2014

Tisícovka do šesti let

Franchisa Quiznos se rozhodla pro drtivou expanzi. V plánu je 1000 restaurací.

Koncepty se sendvičovými specialitami ovládají oblast gastronomie ve franchisingu. Americký řetězec Quiznos, jež v portfoliu nabízí sendviče, saláty a polévky, pokračuje v další expanzi. Nejvíce tato síť roste v sedmi zemích Asie a Středního východu. V rámci zahraniční franchisové expanze si za cíl dala otevřít 1000 restaurací ve více než 40 zemích světa do konce roku 2020.

restaurace Quiznos Brazílie Foto Quiznos Brazil

Quiznos je řetězec restaurací se sídlem v Denveru. Síť Quiznos provozuje restaurace v 50 státech USA, ve 40 zemích světa a na jednom dependentním území Spojených států amerických.

Franchisová spolupráce byla klíčem k otevření dveří do celého světa. "V zahraničí vidíme skvělé příležitosti pro další rozvoj a růst naší společnosti," řekl Kenneth Cutshaw, prezident pro mezinárodní rozvoj Quiznos. První restaurace se začaly otevírat v Malajsii, Indonésii a Tchaj-wanu. V příštím roce by měl malajsijský master-franchisant pomoci Quiznos uspět i v Číně. Tam chtějí představitelé této sítě otevřít až 1500 restaurací během 11 let.

Sendviče budou moci ochutnat i zákazníci na arabském poloostrově. Hlavní franchisový partner, Royal Bun Café, otevřel první restauraci ve Spojených arabských emirátech letos v září. „Na základě této expanze se síť Quiznos stane jednou z největších značek ve Spojených Arabských Emirátech," řekl Saeed Al Jabri, generální ředitel Royal Bun Café.

Řetězce mající v nabídce sendviče jsou oblíbené i u nás. Nejrozvinutější je u nás franchisový koncept Bageterie Boulevard, který zastupuje společnost Crocodille. V tuzemsku už otevřela 19 restaurací. Na českém trhu se také snaží více expandovat americký koncept Subway. Ten sice na celém světě provozuje přes 45 tisíc poboček, avšak u nás se zatím moc nerozvinul. Otevřeno je zde 15 restaurací.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank