22.11.2013

Pizza trochu jinak

Na tuzemský trh chce prorazit franchisový koncept pizzerií Crazy piramid pizza. Hledá master-franchisanta.

Oblast gastronomie okupují zejména pizzerie. Konkurovat tuzemským restauracím vyrábějícím původem italské jídlo chce i společnost PPHU Wojtex se svými franchisovými koncepty Biesiadowo a Crazy piramid pizza, které se liší například nabídkou pizzy v kornoutu. Společnost pochází z Polska, kde pracuje na cíli otevřít 100 pizzerií.

crazy pyramid pizza wojtex Foto PPHU Wojtex

Cílem pro firmu PPHU Wojtex je otevřít v Polsku 100 restaurací. Aktuálně jich především formou franchisové spolupráce provozuje přes 80.

Větší zájem vidí společnost u franchisového konceptu Biesiadowo, kterých bylo letos otevřeno v Polsku 10 ve formě franchisy. „Na polském trhu provozujeme přes 80 restaurací a cílem je dosáhnout 100. Vyjednáváme s několika potenciálními partnery, abychom plán naplnili,“ říká manažerka sítě Anna Chmielecka s tím, že v Česku už společnost vede jednání o případné spolupráci na základě master-franchisové licence. Podobným způsobem se rozhodla rozvíjet i na Ukrajině.

Irsko nebude

V Irsku, odkud společnost PPHU Wojtex musela z důvodu špatného franchisového partnera stáhnout a chtěla začít znovu, se jí nepodařilo nalézt vhodného master-franchisového partnera. „Bohužel partner, kterého jsme našli, se rozhodl od smlouvy odstoupit bez udání důvodu,“ popisuje negativní zkušenost Anna Chmielecka. Ale to k podnikání patří a Crazy piramid pizza i Biesiadowo úspěšně poráží konkurenci, která na trhu převládá ve velké míře.

V Polsku si společnost své zákazníky hýčká a připravuje další novinky. Během měsíce hodlá spustit modernější tvář svých internetových stránek. Začala spolupracovat se společností PayBack a od nového roku spustí kampaň na zvýšení viditelnosti značky.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank