02.02.2018

Vapiano, recept na úspěch

Franšízová síť se sídlem v Bonnu vstoupí na nové trhy, do roku 2020 má čítat 330 restaurací. Její popularita v Evropě strmě stoupá.

První restaurace Vapiano, otevřená v roce 2002 v Hamburku třemi německými podnikateli, se stala v okolí velmi rychle populární. Podstatou úspěšného původního německého konceptu je "rychlé neformální" stravování, Vapiano patří do gastronomického segmentu fast casual. Kvalitní pokrmy doplňuje v restauracích přátelské, moderní prostředí, určené speciálně pro obyvatele větších měst. Vapiano nabízí svým zákazníkům především čerstvě připravenou pizzu a těstoviny.

Vapiano Halfmann Foto Vapiano

"Dáváme přednost organickému růstu a v případě potřeby využíváme společné podniky a franšízy pro vstup na nové trhy," uvedl generální ředitel společnosti Vapiano Jochen Halfmann.

V roce 2017 otevřela společnost Vapiano 27 nových restaurací, v současné době má tak ve více než 30 zemích celkem 205 restaurací. Většina z nich funguje na franšízovém základě. Kromě toho se chce Vapaino podle slov generálního ředitele Jochena Halfmanna soustředit na služby spojené s rozvozem jídla. Vapiano v loňském roce zvýšila celkové tržby o 4,8 %, a dosáhly až k 85 milionům eur. V Česku působí značka od loňského roku, kdy slovenští manželé Miriam a Pavol Benčíkovi získali licenci na franšízový koncept v ČR a SR. Do pěti let mají v plánu otevřít pět franšíz, nyní provozují pobočky v pražských OC Quadrio a Chodov.

Mini Vapiano prochází testem

Mezinárodní síť se nyní chystá otevřít nové restaurace v Británii (Londýn), Spojených státech (Miami), a Kataru (Dauha). Všechny tři by měly zahájit provoz již na začátku roku 2018. Dalších 35 restaurací by mělo následovat. "Dáváme přednost organickému růstu a v případě potřeby využíváme společné podniky a franšízy pro vstup na nové trhy," říká Halfman. "Z dlouhodobého hlediska vidíme jako reálný plán 800 až 900 restaurací, působících na našich hlavních trzích, tedy v Evropě, na Středním východě a v Jižní Americe. To znamená, že i po roce 2020 nadále porosteme," nastiňuje budoucnost Vapiano Jochen Halfmann.

Podle generálního ředitele společnosti Vapiano je dalším cílem společnosti rozšířit služby o nový formát, v němž se bude prodávat také občerstvení. Restaurace typu Mini Vapiano momentálně testuje společnost v Ingolstadtu a rakouském hlavním městě Vídni. Halfmann tvrdí, že nové typy restaurací fungují lépe, než se očekávalo. Třetí restauraci Mini Vapiano plánuje proto otevřít v březnu v Chicagu. "Koncept Mini Vapiano je velmi zajímavý, a to zejména pro americký trh," uvedl generální ředitel s tím, že výsledky společnosti za loňsky rok jsou obzvlášť slibné.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank