06.02.2012

Prioritu mají krajská města

Český koncept Forty´s Pizza® chce letos otevřít minimálně čtyři pobočky. Dvě vlastní a dvě franchisové.

Původně olomoucká Forty´s Pizza® se v letošním roce opět rozroste. Plánuje totiž otevřít vlastní pobočky v Brně a Ostravě a franchisové v Liberci a Zlíně. Vedle Moravy se ale společnost chce rozšířit i do Čech a Prahy. "Pro expanzi do Prahy hledáme vhodného partnera, který současně otevře alespoň čtyři pizzerie. Rádi bychom také do západních Čech," říká manažer Forty´s Pizza® Jakub Šlezar.

Fortys Pizza, obsluha, pokladna, cervena ksiltovka, blondyna

Forty´s Pizza® chce rozšiřovat svou síť po celé České republice. Do zahraničí se zatím nechystá.

Podle Šlezara je franchisový koncept Forty´s Pizza® dobře nastaven. Obě franchisové pobočky v Hradci Králové a Pardubicích po velmi krátké době generují zisk. Návratnost investice je spočítána na dvanáct až osmnáct měsíců. "Dostáváme nabídky hlavně z menších měst, kam ale zatím nechceme směřovat. Náš koncept se zaměřuje na krajská města. Návratnost investice v menších městech se samozřejmě odvíjí od prodejů a spočítána je od osmnácti do dvaceti čtyř měsíců," dodává Šlezar.

Do ČR míří další velké nadnárodní gastronomické řetězce. Rostoucí konkurence se ale olomoucká pizzerie nebojí. Daleko víc ji trápí někteří lokální prodejci, kteří prodávají levnější pizzy. Většina z nich sice podle Šlezara nakonec zkrachuje, zákazník je ale zmaten častými změnami v cenách i kvalitě.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank