17.08.2012

Na hamburger do přívěsu

Polská firma MacWay provozuje kamenné i mobilní fast foody. Pomocí franchisingu chce expandovat i do zahraničí.

Společnost MacWay přišla na polský trh se zajímavým konceptem. Její provozovny totiž mají podobu přívěsu, se kterým je možné se podle potřeby přemístit z místa na místo. Zatím fungují dvě franchisové provozovny. Do konce roku plánuje jejich počet zvýšit na pět. "Hledáme franchisanty z celého Polska. Nedávno jsme začali jednat i se zájemci z Litvy. Nevylučujeme, že bychom chtěli expandovat i na další trhy, nyní je ale prioritou posilování značky v Polsku," informuje Maciej Anikiej, majitel společnosti MacWay.

prodejna stanek MacWay

Společnost MacWay působí na polském trhu od roku 2010.

Výhodou těchto mobilních fast foodů jsou především nižší náklady na údržbu prostor, než jaké musí provozovatel platit v nákupních centrech a supermarketech. MacWay nabízí dva typy smluv - pro stávající majitele přívěsů, která je v délce jednoho roku, a pro majitele nově postavených přívěsů, pro něž je připravena dvouletá smlouva. Postupným rozšiřováním počtu provozoven se MacWay snaží konkurovat velkým nadnárodním řetězcům. Ne nadarmo i název společnosti odkazuje k největšímu globálnímu hráči na trhu rychlého občerstvení.

Budoucnost gastronomie je podle Anikeje především v dobře umístěných lokalitách. "Dnes se firmy prakticky ve všech průmyslových odvětvích snaží konkurenci čelit budováním vlastní sítě provozoven. Náš koncept chce proto svou značkou zastřešit menší provozovny, které samy o sobě nejsou schopné čelit velkým firmám," dodává Anikiej.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank