21.12.2012

Gloria na druhý pokus

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Ze dne na den zmizely z ČR kavárny Gloria Jean‘s Coffees. Teď hlásí návrat.

Naposledy v letošním srpnu si mohli lidé v České republice zajít pro svůj oblíbený šálek kávy do kavárenské sítě Gloria Jean‘s Coffees. Právě během srpna totiž byla v Praze uzavřena poslední tuzemská provozovna tohoto australského kavárenského řetězce. V roce 2013 však plánuje návrat.

Gloria Jeans Coffee store

Poprvé vstoupila síť Gloria Jean‘s Coffees na český trh v roce 2009. Působila tak zde zhruba tři roky.

Jak uvedl, Rod Wakefield, generální ředitel pro zahraniční operace sítě Gloria Jean‘s Coffees, Česká republika a Slovensko jsou pro Gloria Jean´s Coffees stále velmi zajímavé trhy. Z toho důvodu se zde firma poohlíží po novém masterfranchisovém partnerovi, kterému by svěřila rozvoj značky na tuzemském trhu.

Podle informací, které přinesly Hospodářské noviny, by měl být tento partner vybrán do poloviny příštího roku. Ve spolupráci s ním pak firma chce do pěti let na českém trhu otevřít až 25 kaváren. První by měly zahájit provoz v prosinci 2013.

Důvodem srpnového odchodu z tuzemského trhu byly problémy, do kterých se dostal masterfranchisový partner, společnost H.A.M. Gastro Czech, a které nakonec vyústily v říjnové vyhlášení konkurzu nad poskytovatelem licencí této kavárenské sítě v České republice.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank