04.09.2013

Ve znamení čtyřek

Subway trhá rekordy. Udržuje si pozici největšího franchisového konceptu. V provozu je přes 40 000 restaurací.

Franchisový fastfoodový řetězec Subway letos překročil další mezník. Podařilo se mu otevřít restauraci s pořadovým číslem 40 tisíc. Pobočka se nachází na čerpací stanici AppleGreen ve městě Ipswich v Anglii. V Evropě mohou zákazníci navštívit už přes 4 tisíce restaurací. Franchisový koncept už letos slaví 48 let své existence.

subway pobocka Foto Subway

Počet franchisových poboček Subway ve 102 zemích aktuálně dosahuje počtu 40 142, více než polovina se nachází v USA.

Subway tak může směle hovořit o tom, že je nejúspěšnějším franchisovým konceptem na světě. Během letošního roku otevřel přes 1760 franchisových jednotek. Aktuálně působí ve 102 zemích. „Úspěch Subway spočívá v jeho atraktivitě, nižším nákladům na otevření a především na flexibilitě provozu,“ říká ředitel pro Velkou Británii a Severní Irsko Trevor Haynes. Sendviče Subway se mohou prodávat nejen v normálních restauracích, ale také v místech, které ostatní značky mohou považovat za malé či nepraktické. Důkazem je například 9 tisíc poboček, které jsou umístěny na netradičních místech. Z těch je 4500 restaurací na čerpacích stanicích, z toho 600 v Evropě.

Především na střední a východní Evropu se letos Subway zaměřil. I pro Českou republiku má velké plány, aktuálně zde působí 12 restaurací. Potenciál růstu vidí v Praze i menších městech. Nyní jsou ve vývoji restaurace v Olomouci a Jihlavě. Mimo nás se prudce rozvíjí i v Rumunsku či Rusku. Letos chce vstoupit na trhy Ukrajiny a Kazachstánu. Loni bylo v Evropě otevřeno 576 restaurací Subway.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank