25.09.2013

Trochu jiná hospoda

Společnost Ambi prorazila s českou Hospodou v New Yorku. Rozvíjet chce i franchisové koncepty Lokál a Brasiliero.

Američané poznávají chutě české kuchyně. Společnost Ambi v New Yorku provozuje už od roku 2011 restauraci Hospoda a pro velký úspěch počítá s tím, že by zde otevřela ještě jednu. Stát by se mělo už na konci příštího roku. Hospoda od Ambi funguje jako franchisa a franchising by společnost chtěla využívat i nadále.

ambi hospoda Foto Ambi CZ

Hospoda v New Yorku funguje jako franchisa od roku 2011. Společnost Ambi, která ji provozuje, by zde ráda příští rok otevřela druhou.

V současné chvíli se firma poohlíží i po trhu Velké Británie. Nicméně plány jsou zatím jen ve formě úvah. „Zatím situaci na britském trhu vyhodnocujeme. Pokud se k expanzi restaurací rozhodneme, pak na tom začneme pracovat v polovině příštího roku,“ říká marketingová manažerka Ambi Svatava Dvořáčková. Rozvoj je plánován i na českém trhu, kde Ambi provozuje na základě franchisové licence restaurace Lokál a Brasiliero.

Restaurace Lokál jsou umístěny zatím na čtyřech místech v Praze. „Franchisový koncept Lokálu plánujeme zavést i mimo Prahu. Dá se říci, že zajímavá pro tento koncept jsou města nad 30 tisíc obyvatel,“ dodává Svatava Dvořáčková. V případě franchisy Brasiliero je největší zájem mezi zahraničními investory, nicméně firma Ambi hledá především franchisanty, kteří budou současně i provozovateli a ne jen investory. Dvě pobočky Brasiliero se nachází také jen v Praze.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank