01.04.2014

Šatlava se zahaluje do franchisy

Firma 3E Projekt loni otevřela 3 restaurace Šatlava. Spoléhá na franchising.

Gastronomický trh se u nás otřásá v základech. Nastal čas, kdy přichází konsolidace a vypořádávat se s tím musí i silné společnosti. „Ve středním segmentu pohostinství si otevřelo restauraci mnoho lidí, aniž by měli nějaké zkušenosti. Teď trh prochází očišťujícím procesem,“ říká Petr Turovský ze společnosti 3E Projekt, která vlastní restaurační zařízení Šatlava. Těm pomáhá v rozvoji i franchising.

Šatlava obrazek provozovny Foto Šatlava

Firma 3E Projekt provozuje 12 restaurací Šatlava a jeden minipivovar. Většinu poboček najdeme v Ostravě.

Restauracím Šatlava se v drsném prostředí daří. „Loni jsme otevřeli 3 vlastní provozovny včetně jednoho Minipivovárku Morava,“ dodává Petr Turovský s tím, že zákazníci mohou pobočky navštívit v Praze-Stodůlkách, Ostravě a Frýdku-Místku. V případě zájmu o franchisovou licenci si nemůže společnost 3E Projekt stěžovat, spolehlivost podnikatelů však spíše pokulhává a je těžké najít správného franchisanta. Do franchisy zatím převádí své vlastní pobočky, nové franchisové nevznikají.

Nejvíce poboček společnost provozuje v Ostravě a Praze, sama zvažuje rozšíření i do dalších regionů, ne však do všech jsou restaurace vhodné. „Vzhledem k tomu, že naší výhodou jsou naše značky piv Lapák a Morava, tak není možno být z logistických důvodů po celé České republice,“ vysvětluje obezřetnost v rozvoji Petr Turovský. Pobočky jsou přizpůsobeny především pro sídliště v městech.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank