29.05.2014

Na pivo do kavárny

Majitel franchisové sítě Starbucks chystá změny v nabídce. V USA si mohou zákazníci objednat i alkohol.

Kavárenský řetězec Starbucks, který se rozvíjí pomocí franchisy nejen v zahraničí, ale také na svém domácím americkém trhu, rozhodl nalákat do svých kaváren zákazníky i večer. V rámci této strategie bude rozšiřovat nabídku pití a jídla. Zákazníci si tak mohou v pobočkách Starbucks dát nejen kávu, ale také alkohol jako víno či pivo a k občerstvení nabídne lehké sendviče. „Testovali jsme tuto nabídku dlouho a musíme říci, že se vyplatila. Prodeje ve večerních hodinách vzrostly,“ dodává marketingový ředitel Troy Alstead.

starbucks_kavarna

Kavárny Starbucks chtějí v USA konkurovat restauracím. Od 16 hodin nabízejí pro zákazníky večerní menu obsahující sendviče a alkohol.

Změny ve strategii nabídky kavárenského řetězce se budou týkat tisíci prodejen napříč USA v rámci programu „Starbucks evenings“. První experiment nabídky alkoholu v kavárnách Starbucks začal v roce 2010 v Seattlu. Během roku 2012 rozšířil testování do dalších 25 poboček v USA.  V současné době jich existuje asi 40. Jak dodal Troy Alstead pro agenturu Bloomberg, večerní menu nebude fungovat ve všech franchisových kavárnách, ale pouze v takových, které se nacházejí v místech, které lidé navštěvují ve večerních hodinách.

Kavárenský řetězec Starbucks na celém světě řídí přes 20 tisíc poboček, zejména franchisových. V samotných USA se nachází 11 500 kaváren. U nás se franchisově Starbucks nerozvíjí, master-franchisovou licenci drží firma AmRest, která rozvoj jednotlivých poboček řídí ve vlastní režii.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank