24.07.2014

Sendviče jsou v oblibě

Subway chystá otevření franchisových poboček na dalších 2 místech. Letos zaznamenává i zvýšení tržeb.

Fastfoodový řetězec Subway rozjel na českém gastronomickém trhu výraznou expanzi. Společnost se rozhodla zaměřit nejen na rozvoj v tradičních místech jako obchodní centra, ale také na místech spojených s cestováním jako nádraží či odpočivadla u dálnice. Během léta takto otevře 2 franchisové pobočky v Opavě v OC Breda & Weinstein a na D1 u Velkého Meziříčí. Aktuálně provozuje 15 restaurací.

subway obrazek restaurace Foto subway

Franchisové restaurace Subway se na českém trhu nachází na 15 místech. Brzy přibudou další 2 místa.

Díky expanzi se povedlo firmě Subway také letos zvýšit tržby o 7. „Loni jsme zaznamenali pokles zákazníků i tržeb o 1 %, a to kvůli celkovému poklesu trhu. Za půl roku letošního roku se však situace obrátila a zaregistrovali jsme nárůst obratu o 7 %,“ dodává development manager pro region CEE Martin Princ. Na restaurace Subway slyší i více zákazníků, jejichž nárůst zaznamenala firma o 3 %.

Cíl Subway pro Česko zůstává stejný, a to stát se největším konceptem v zemi do počtu restaurací, k čemuž pomáhá franchisový rozvoj. „Franchisanty hledáme zejména ve větších městech. Například v Praze zatím odhadujeme možnost provozovat až 30 restaurací,“ přibližuje plány Martin Princ a dodává, že společnost se však nebojí zamířit i na města okolo 50 tisíc obyvatel. To dokazuje i dřívejší otevření fastfoodové pobočky v Jihlavě.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank