22.09.2014

Gastronomie naplno

Společnost Ambi rozvíjí slušným tempem franchisovou spolupráci. Nejvíce se daří konceptu Lokál.

Moderní vzhled, kvalita jídel a pití, příjemná obsluha. To jsou základní atributy, které v dnešní době musí splňovat každá správná restaurace. Společnost Ambiente, která rozvíjí několik typů restaurací, se v nich na tyto atributy zaměřuje. Velký zájem jak z řad zákazníků tak franchisantů zaznamenává u restauračního konceptu Lokál. 

Lokál Hamburk Foto Ambiente

Momentálně pod firmu Ambiente patří 10 restaurací, 1 obchod Naše maso a 5 Lokálů.

"Momentálně máme otevřeno 5 restaurací Lokál v Praze. Právě tyto pobočky se u nás rozšiřují nejrychlejším tempem. Během příštího roku bychom rádi otevřeli další, a to i mimo Prahu," komentuje plány výkonný ředitel firmy Ambiente Miroslav Bouchal. Samotná firma provozuje ještě dalších 10 restaurací. Do konce roku dle Miroslava Bouchala společnost nový koncept neplánuje, zaměřit se hodlá na stávajícím provozovnám.

Jelikož se firma Ambi ve svých restauracích zaměřuje především na kvalitu z čerstvých surovin, inspirovalo ji to k otevření vlastního řeznictví Naše maso. V něm rozšířila možnost samoobsluhy a zavedla také internetový obchod. Mimo to se firma zabývá i cateringem s názvem White Circus.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank