29.09.2014

Lídrem ve franchisách

Fastfoodový řetězec Subway nadále drží první místo v největších franchisových sítích. Jen v Evropě už otevřel 4500 restaurací.

Expanze značky Subway ve světě pokračuje. V září největší franchisová síť překročila počet 42700 otevřených restaurací ve 108 zemích světa. Jen v Evropě firma dosáhla 4500 restaurací. „Od ledna do září jsme zprovoznili ve střední a východní Evropě 50 nových poboček,“ dodává Martin Princ, Area Development Manager Central & Eastern Europe. I v České republice se daří Subway rozšiřovat, a to nejen ve velkých městech.

Subway drive-thru Foto Subway

V Česku se nachází 15 restaurací Subway. Jedna z nich se nachází na dálnici D1 u Velkého Meziříčí. Na podobné restaurace se chce zaměřit i v Evropě.

Během léta byly otevřeny 2 franchisové pobočky v Opavě a na D1 u Velkého Meziříčí. A zájemci o franchisovou licenci se stále ozývají. Nicméně je u nich vidět, že o výběru franchisy přemýšlí více než dříve. „Pozorujeme vetší opatrnost u zájemců, a tím spojený vyšší zájem o franchisové koncepty, které mají určitou historii a na trhu fungují. Setkáváme se také s mladšími ročníky, které nemají vyřešeno financování. Tyto komplikace pak zejména rozhodují, zda si restauraci otevřou, nebo ne,“ komentuje zájemce Martin Princ.

Společnost Subway otevřela v rámci střední a východní Evropy několik restaurací ve volně stojících budovách. U některých z nich je součástí drive-thru. „Zaznamenali jsme vyšší zájem u restaurací podobného typu. To ovlivní i nárůst prodeje dalších jednotek jako čerpací stanice či motely,“ upozorňuje Martin Princ s tím, že tímto směrem se chce Subway nadále mířit. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank