19.03.2009

Subway ve střední Evropě expanduje

Jeden z největších fast-foodových řetězců na světě, společnost SUBWAY, plánuje letos otevřít v pěti zemích střední Evropy téměř 30 nových restaurací.

„I přes hospodářský pokles chystáme v zemích střední Evropy i letos další rozvoj. Bude však záviset na ekonomickém vývoji jednotlivých zemí. Nejvíce našich restaurací plánujeme otevřít v Polsku,“ řekl šéf SUBWAY pro střední a východní Evropu Martin Princ. V pěti zemích střední Evropy – Česku, Polsku, Slovensku, Maďarsku a Chorvatsku provozuje SUBWAY celkem 47 restaurací, všechny na principu franchisingu.

Ve střední Evropě letos Subway chce otevřít téměř 30 obchodů, z toho tři v Česku.

Nejvíce franchisantů v Polsku

Největší rozvoj chystá SUBWAY v Polsku. „V Polsku by ke stávajícím 26 restauracím mělo letos přibýt dalších 20. První čtyři plánujeme otevřít na Slovensku. V Česku uvažujeme o třech nových restauracích a přehoupneme se tak přes desítku fungujících restaurací. Do pěti let bychom ale chtěli mít v Česku 55 restaurací. Všechny přitom chceme provozovat prostřednictvím franšízy, tedy partnera - podnikatele,“ uvedl Martin Princ.

Až 300 nových míst

Ještě větší rozvoj chystá SUBWAY ve Velké Británii a Irsku. Do konce roku 2010 zde chce otevřít 600 nových restaurací a dosáhnout tak čísla 2000. Celková investice dosáhne 60 milionů liber (asi 1,9 mld. Kč). Přitom franchisový řetězec vytvoří kolem 7000 nových pracovních míst. „V každé z našich restaurací dáváme práci v průměru deseti lidem. Ve střední Evropě tak letos vytvoříme téměř 300 nových pracovních míst,“ uvedl Martin Princ.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank