05.11.2015

Káva od sousedů

Dobré kávy není nikdy dost. To si řekli i zástupci sítě Štrbské Presso a zamířili do Česka.

V současné době tak značka, která začala na Slovensku působit v červnu loňského roku, hledá v České republice zástupce, který by zde rozvíjel její síť, tzv. master-franšízanta. Vyloučena však není ani expanze na další trhy. "Ne však s tímto názvem. Pro zahraniční trhy máme připravené jiné alternativy se stejným logem, např. Alpine EsPRESSO," upozorňoval již dříve jednatel společnosti Michal Pollák.

Štrbské Presso pobočka Foto Štrbské Presso

Štrbské Presso bylo postaveno pro široké masy Čechů a Slováků, kteří vyhledávají kvalitní kávu.

To, že se síť „micro coffee Shopů“ expanze nebojí, dokazují i její plány do budoucna. Během pěti let chce totiž otevřít nejen na Slovensku, ale potenciálně i u nás, 70 až 150 poboček. „Během pár měsíců jsme připravili jako jeden z potenciálních prodejních kanálů celý koncept tak, aby byl schopen nabídnout nejen zajímavý sortiment, ale také podporu a péči o franšízantů, " vzpomíná na začátky franšízové sítě Michal Pollák.

Koncept "Micro coffe Shop" Štrbské PRESSO nabízí alternativu malého obchodu s kavárničkou, jde tedy o nízkonákladové zřízení. Ve vztahu k tomuto, franšízantem může být začínající podnikatel či "páry", které se přímo nebo částečně účastní pracovního procesu. "Samozřejmě tento projekt je možné přizpůsobit dle potřeb i pro větší kavárenské provozy," dodává Pollák.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank