18.11.2015

Kuřecí byznys

Během 21 let na tuzemském trhu se americkému gigantovi podařilo otevřít 70 poboček.

Zbrusu novou restauraci otevřela fastfoodová síť KFC, která se v řadě zahraničních zemí rozvíjí na principu franšízingu, ve Frýdku Místku v obchodním centru Frýda. Jde o druhou pobočku, kterou síť AmRest, jež vlastní licenci na budování řetězce KFC u nás, v letošním roce otevřela.  Frýdecko-místecká restaurace dala práci 45 lidem.

V průběhu 21 let provozu restaurací KFC na českém trhu bylo obslouženo více než 175 milionů zákazníků.

„Velice nás otevření nové restaurace těší a o to víc, že se jedná již o 70. pobočku KFC na českém trhu. Frýdek-Místek je městem, kde KFC doposud chybělo a jsme proto rádi, že můžeme našim lokálním příznivcům připravovat naše kuřecí speciality,“ řekl Libor Hubík, provozní ředitel KFC a jednatel AmRest s tím, že v expanzi bude fastfoodový řetězec i nadále pokračovat. Do konce tohoto roku plánuje firma otevření pobočky KFC ještě v Kolíně.

Od okamžiku vstupu na český trh v roce 1994 rozvíjí KFC svůj koncept a síť restaurací na základě spolupráce joint-venture se společností AmRest. Necelý rok od otevření první restaurace v Praze zahájilo KFC regionální expanzi první pobočkou v Ostravě, po které následovaly Brno, Plzeň, České Budějovice, Olomouc a mnohá další místa. V současné době provozuje KFC restaurace ve 22 městech 13 krajů České republiky. Od roku 2004 přibylo dalších 7 restaurací situovaných na dálničních tazích.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank